На Херсонщині лебеді з шин поза законом

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 13.07.2000 №1120 «Про затвердження Положення про контроль за транскордонними перевезеннями небезпечних відходів та їх утилізацією/видаленням і Жовтого та Зеленого  переліків відходів», зношені шини відносяться до жовтого переліку відходів і мають 4-й клас небезпеки.

Але це ніколи не заважало херсонцям використовувати їх в якості матеріалу для арт-об’єктів на прибудинкових територіях і дитячих майданчиках, повідомляє firstregion.com.ua. Майже у кожному дитячому садку можна зустріти лебедів, клумби та огорожі з відпрацьованих колес.

шини

Ситуація занепокоїла спеціалістів Державної екологічної інспекції Південного округу. Вони ініціювали роботи з демонтажу шин зі спортивних, шкільних і дошкільних майданчиків. За словами екологів, такі відходи мають негативний вплив не лише на довкілля, а й на здоров’я самих жителів, зокрема дітей.

шини

Як каже Олена БРИНЯК, завідувачка сектору роботи зі ЗМІ Державної екологічної інспекції Південного округу:

“Проблема з автомобільними шинами завжди була і буде. Тому Держекоінспекція занепокоєна цією ситуацією,  яка сталася, зокрема в області. За відсутності операції поводження з відпрацьованими шинами інспектором надається припис на усунення порушення  та накладається штрафна санкція максимум 1700 грн”.

шини

Місцева влада ініціативу підтримала – проінформувала директорів закладів шкільної та дошкільної освіти щодо недопущення використання відпрацьованих автомобільних шин в якості декору територій.

документ

Останні зібрали батьків і загальними зусиллями прибрали небезпечні відходи з майданчиків, наскладувавши їх поряд у купу. Адже той факт, що в Херсоні немає жодного пункту прийому чи утилізації зношених шин, при підписанні постанови, мабуть, не врахували. Таким чином, поблизу дитячих садків утворилися стихійні звалища з колишніх “лебедів”, а діти граються на зруйнованих майданчиках — заміни колесам поки не знайшли.

шини

Жителі міста прибирати гумові огорожі з дворів поки не готові. Кажуть — дешево та практично. Замінити декор на більш екологічний хотіли би, та не за власний рахунок.

шини

Цікавим фактом є те, що пункт прийому відходів у Херсоні все ж з’явиться і навіть готовий прийняти великий об’єм шин від навчальних установ, але не безкоштовно. Утилізація одного колеса буде коштувати містянам від 35 грн/шт в залежності від розміру. Чи не пов’язана одночасність відкриття пункту з нововведенням від влади? Спонукає до роздумів.

У Херсонських дворах сотні шин. Чи готові будуть жителі за власний рахунок їх утилізувати? Дивно, але частина закладів освіти після демонтажу вже вивезли шини, але невідомо куди. Чи не призведе постанова та відсутність альтернативи до іншої екологічної катастрофи в області, залишається питанням часу. Хоча питань і так достатньо.

Тина Таврійська