На Херсонщині можливе підмерзання плодових дерев

У Херсонській області можливе підмерзання бруньок на плодових деревах, що напередодні морозів готові були розпуститися.

Про це попереджав Олександр Бритвін, керівник ФГ «Лиманськ», що в селі Рибальче на Херсонщині. Про це він сказав під час прес-конференції «Фермер-клімат: як не програти цю битву», повідомляє AgroTimes.

«Через два тижні Новий рік, а в нас на Херсонщині бруньки в такому стані, наче вони ось-ось збираються розпуститися. Через тиждень обіцяють морози до -12 °С. Абрикоси й персики точно постраждають, і врожай наступного року буде меншим», – спрогнозував голова ФГ «Лиманське».

Фермер стурбований не лише можливим підмерзанням плодових бруньок, а й розвитком грибних хвороб на рослинах.

«Якщо раніше в нас було 4 сезони: зима, весна, літо й осінь, то нині їх 8 і як вони чергуються – незрозуміло. Ми поки не знаємо, як краще захищати виноград від весняних приморозків і від зливових дощів улітку. Не знаємо, як правильно вибудовувати захист від грибних хвороб, які продовжують розвиватися взимку за невеликих плюсових температур, адже хімічні засоби за температури нижче +5 °С не працюють. Так само маємо проблему з ефективністю препаратів влітку під час спеки. Багато фермерів не розуміють вплив температурного фактора на роботу ЗЗР, витрачають шалені кошти на пестициди й не отримують бажаного результату. Потрібна роз’яснювальна робота серед фермерів, щоб вони не банкрутіли й не забруднювали середовище через хаотичне використання хімперепаратів».