Відтепер на Херсонщині навчатись на водія можна онлайн, а посвідчення доставлять додому

Рішенням Кабінету міністрів України внесені зміни до деяких постанов, які стосується забезпечення права на дистанційну форму навчання з підготовки водіїв за допомогою єдиної інформаційної системи МВС та можливості отримання через Е-кабінет посвідчення водія з використанням засобів поштового зв’язку.

Про це редакції Online НК повідомили у прес-службі регіонального сервісного центру ГСЦ МВС у Херсонській області.

Найближчим часом, здійснивши обмін посвідчення водія онлайн, громадяни за бажанням зможуть отримати його за допомогою національного оператора поштового зв’язку або кур’єром. Послуга буде реалізована за допомогою Електронного кабінету водія та застосунку Дія.

Такі нововведення мінімізують контакти з іншими людьми і тому є найбезпечнішим способом отримання документів в період пандемії, а також значно заощадять час, витрачений на відвідування сервісних центрів МВС.

Також з’явиться можливість здійснювати теоретичну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації водіїв онлайн. Акредитований заклад, що планує навчати дистанційно, під час реєстрації списку навчальної групи в Єдиному державному реєстрі МВС, має проінформувати про це територіальний сервісний центр МВС.

Дистанційне навчання з теоретичної підготовки водіїв буде здійснюватися для груп у складі не більше 10 осіб. У разі тимчасового припинення дії сертифікату про акредитацію навчального закладу – онлайн-навчання призупиняється. Онлайн-навчання буде впроваджено протягом 6-ти місяців з дати набрання чинності постанови.

Зміни торкнулися і постанови, що регламентує вартість адміністративних послуг. Тепер ціна за послугу з реєстрації, перереєстрації для транспортних засобів усіх категорій становитиме єдину ціну – 200 грн, а послуга з відповідального зберігання номерних знаків – 9 грн за добу.