На Херсонщині невакциновані проти COVID-19 працівники будуть відсторонені від роботи

Про це вчора, 5 листопада, під час брифінгу щодо заходів з протидії поширенню коронавірусної інфекції в області повідомив перший заступник голови Херсонської ОДА Андрій Шибаєв.

Він зазначив, що з понеділка, 8 листопада, невакциновані проти COVID-19 працівники, які підлягають обов’язковим щепленням, будуть відсторонені від роботи. Відповідно до наказу МОЗ обов’язковим щепленням проти COVID-19 підлягають працівники:

  • центральних органів виконавчої влади та їхніх територіальних органів,
  • місцевих державних адміністрацій та їхніх структурних підрозділів,
  • закладів освіти.

У соцмережах було поширено багато коментарів щодо законності або незаконності  такого рішення.

Звертаю увагу! Використання вакцин в Україні регулюється такими документами:

  • Закон України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення»
  • Закон України «Про захист населення від інфекційних хвороб»
  • Наказ МОЗ «Про порядок проведення профілактичних щеплень в Україні та контроль якості й обігу медичних імунобіологічних препаратів»
  • Закон України «Про лікарські засоби».

Згідно зі статтею 12  Закону України  «Про захист населення від інфекційних хвороб» та статтею 27 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» в Україні обов’язковими є профілактичні  щеплення проти туберкульозу, поліомієліту, дифтерії, кашлюка, правця та кору.

Працівники окремих професій, виробництв та організацій, діяльність яких може призвести до зараження цих працівників та поширення ними інфекційних хвороб, підлягають обов’язковим профілактичним щепленням також проти інших відповідних інфекційних хвороб.

У разі відмови або ухилення від обов’язкових профілактичних щеплень ці працівники відсторонюються від виконання зазначених видів робіт.

Перелік професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним щепленням проти інших відповідних інфекційних хвороб, встановлюється Міністерством охорони здоров’я. У даному випадку йдеться і про вакцинацію від коронавірусу.

Тому прошу усіх зрозуміти, що усі заходи, яких вживає держава для пришвидшення вакцинальної кампанії, – перш за все спрямовані на захист життя і здоров’я громадян.

Не вірте фейкам та міфам. Фейкова інформація про вакцинацію від COVID-19 спричиняє реальні смерті. Ми як обласна влада закликаємо усіх, хто досі не вакцинувався – користуватися офіційною, достовірною інформацією. Це наприклад, інформаційний сайт МОЗ, сайт обласної державної адміністрації та інші.

За чиюсь відмову вакцинуватися розплачуються в реанімаціях наші медики, які працюють 24/7 на межі власних сил, рятуючи життя.

Вакцинуватися чи ні – це особиста відповідальність кожної людини. Але від вашого рішення залежить, як довго ще вірус буде розповсюджуватися і забирати людські життя.

Будьте відповідальними: вакцинуйтеся, носіть маску, дотримуйтесь дистанції, часто мийте руки та користуйтесь антисептиком.