На Херсонщині під час операції «Курорт-2021» податківці наклали 8,7 млн грн штрафів

Влітку в рамках операції «Курорт – 2021» ревізори Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м.Севастополі провели 512 фактичних перевірок суб’єктів господарювання, які здійснюють реалізацію алкогольної та тютюнової продукції.

За матеріалами перевірок застосовано вже майже 8,7 млн гривень штрафних (фінансових) санкцій. Про це редакції Online НК повідомили у прес-службі ДПІ Херсонщини.

Серед типових порушень, які фіксувалися найчастіше є: використання режиму попереднього програмування РРО без зазначення коду УКТ ЗЕД підакцизної групи товарів – 295 випадків, проведення розрахункових операцій без застосування РРО – 243, реалізація алкогольних напоїв за цінами нижчими від встановленого розміру мінімальних – 113, торгівля підакцизними товарами без первинних документів (накладних) – 95, торгівля алкогольними напоями в не визначеному місці торгівлі – 69, реалізація алкогольних напоїв без придбання відповідної ліцензії – 38.

Нагадаємо: суб’єкти господарювання можуть продавати алкогольні напої або тютюнові вироби за наявності у них ліцензій. Щорічна плата за ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями складає 8 тис. гривень на кожний окремий, зазначений в ліцензії електронний контрольно-касовий апарат (книгу обліку розрахункових операцій), що знаходиться на місці торгівлі. На території сіл і селищ, за винятком тих, що знаходяться у межах території міст, – така плата становить 500 гривень.

Щорічна плата за ліцензію на роздрібну торгівлю тютюновими виробами на кожне місце торгівлі становить 2000 гривень, а на території сіл і селищ, за винятком тих, що знаходяться у межах території міст – 250 гривень.