На Херсонщині під час відзначення Великодня діятимуть протиепідемічні заходи

Головне християнське свято – Великдень, цього року, як і минулого, у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби, на Херсонщині відзначатимуть з дотриманням карантинних норм та обмежень.

Це питання обговорили під час засідання Ради церков і релігійних організацій при облдержадміністрації, в ході якого влада, представники духовенства та ГУ Національної поліції в Херсонській області визначили алгоритм подальших дій за для того, аби святкування відбулося в безпечних умовах.

Зокрема, в області продовжують діяти ряд обмежень, спрямованих на зменшення кількості масштабних заходів та великого скупчення людей. Обов’язковими до виконання будуть і ключові вимоги щодо впровадження протиепідемічних обмежувальних заходів визначені постановою КМУ, які передбачають наступне:

–  під час святкового богослужіння, благословення та освячення їжі всі присутні повинні бути в масках, як всередині храмів, так і на вулиці;

–  у храмах та на вулиці обов’язковим є дотримання соціальної дистанції;

–  уникнення контактів зі святинею (не цілувати ікони);

–  вікна та двері у приміщеннях мають бути відкриті.

Окрім цього, буде збільшено кількість богослужінь, які відбуватимуться і в онлайн-форматі. За такої умови зможемо уникнути великого скупчення людей та надати можливість переглянути їх моломобільним жителям області або тим вірянам, які вирішили залишитися вдома. Також, під час Великодня в храмах дотримання карантинних норм та правил контролюватимуть представники Національної поліції області. Патрулі вже розподілено по районам.

Голова облдержадміністрації Сергій Козир наголосив: «Вжиття цих заходів та встановлення обмежень є необхідністю. Адже, лише так можливо уникнути поганих наслідків. Кожен повинен з розумінням поставитися до ситуації та бути соціально відповідальним. Від цього залежить те, як швидко ми зможемо побороти коронавірусну хворобу та повернутися до звичного життя».