На Херсонщині проведуть акцію «Дієвий тиждень знешкодження мишоподібних гризунів»

У Новій Каховці всіх суб’єктів господарювання, які мають в обробітку землі сільськогосподарського призначення, запрошують приєднатися до проведення на території Херсонщини акції «Дієвий тиждень знешкодження мишоподібних гризунів з 8-го по 16 жовтня поточного року».

Про це редакції Online НК повідомили у відділі галузей економіки виконкому територіальної громади.

Для розуміння важливості цієї проблеми наводимо пам’ятку про мишоподібних гризунів та практичні методи боротьби з ними.

Пам’ятка

Мишоподібні гризуни — це численна група гризунів із класу ссавців. До них належать шкідники з родин мишей та хом’якоподібних (полівки). На території України найбільш шкідливими представниками ряду мишоподібних гризунів є представники сімейства Хом’якових: полівка звичайна і полівка суспільна, а також сімейства Мишині: миша польова і миша хатня. Ці тварини харчуються тваринною їжею і характеризуються дуже високою плодючістю. Гризуни завдають значних збитків сільськогосподарському виробництву, а також є переносниками хвороб, небезпечних для людей та свійських тварин.

Розмноження мишей та полівок може обмежуватися природними чинниками. Так, ранні морози за відсутності снігового покриву, ожеледиці й утворення крижаної кірки на полях, різкі зимові відлиги з таненням снігу спричинюють загибель цих гризунів. Зниженню їх кількості сприяють також посушливі умови весни й літа. Певну роль у цьому відіграють також хижі та всеїдні птахи й ссавці. Та попри все це, щільність та шкодочинність мишей і полівок на сільськогосподарських угіддях залишаються досить високими, і тому треба завжди планувати проведення захисних заходів

У зниженні чисельності мишоподібних гризунів, важливу роль відіграє система запобіжних заходів. Серед них найважливішими є агротехнічні: збирання без втрат врожаю, вчасна і якісна зяблева оранка, які позбавляють гризунів корму та надійного сховища.

Заселення посівів мишоподібними гризунами виявляють восени, весною на посівах багаторічних трав і озимих культур, а влітку на посівах трав, просапних, овочевих та інших культур, узбіччях доріг, лісосмуг, зрошуваних каналів.

Для цього залежно від щільності поселення гризунів чи конфігурації площі використовують три способи обліку: маршрутно-колоніальний, поділянковий або пастколінійний.

Для боротьби з гризунами застосовують за наявності 3-5 жилих колоній на гектар дозволені в Україні біологічні препарати та родентициди.

Практичним методом боротьби з мишовидними гризунами є застосування родентицидів та біологічних препаратів. Найважливішими профілактичними заходами є агротехтехнічні: дотримання сівозміни, боротьба з бур’янами на полях і в місцях резервацій гризунів (у лісосмугах та на узбіччях доріг і зрошувальних каналів), своєчасне й без втрат збирання врожаю, своєчасна та якісна оранка.