На Херсонщині розподіл газу може подорожчати на 280%

«Херсонгаз» неприємно вразив своїх абонентів – запланував збільшення тарифу за розподіл газу, та ще й відразу на 4 гривні й 70 копійок на кубі.

Як говориться на сайті підприємства, підвищення планується вже з початку 2022 року, повідомляє grivna.ks.ua. Мовляв, підприємство планує провести структуризацію тарифного плану на поставку газу, і, як передбачено Постановою НКРЕКП, проект структури тарифу виносить на відкрите обговорення.

Згідно з документом «Херсонгазу», планують підвищення вартості послуги з 1,68 грн за кубометр на місяць (без урахування ПДВ) до 6,38 гривні (без ПДВ), що становить понад 280 (!) відсотків.

Із податком на додану вартість тариф на розподіл може скласти аж 7,66 грн за кубометр!

Дане підвищення керівництво підприємства аргументує його «актуалізацією з нинішньою економічною ситуацією в країні». «Основною метою розгляду проекту тарифу на послуги розподілу газу для АТ “Херсонгаз” є включення до його структури економічно обґрунтованих витрат для забезпечення утримання газових мереж і споруд на них в належному технічному стані, перегляд витрат на матеріали та послуги у відповідності до інфляційних процесів, приведення рівня заробітної плати до рівня середньої заробітної плати по промисловості в Україні», – говориться в повідомленні.

Та чи не забагато ви зажадали?! Що це у вас за такі витрати на обслуговування мережі, щоб збирати з людей такі суми? Зокрема вже зараз мешканці приватного сектора, які мають газове опалення (й обирати їм не приходиться), платять щомісяця, круглісінький рік, по 200–500 гривень за розподіл газу. А якщо ціна підніметься відразу на 280%, то вийде в місяць більш ніж 1000 гривень. Це як називається? Слів немає…