На Херсонщині СБУ затримала хакера, який вкрав мільйони доларів з рахунків іноземних банків

Кіберфахівці СБУ разом із американськими правоохоронцями заблокували на Херсонщині роботу хакера. За попередніми даними, йому вдалося вкрасти десятки мільйонів доларів із рахунків фінансових установ США та Канади.

Оперативники з’ясували, що зловмисник використовував шкідливе програмне забезпечення, придбане у інших хакерів. Деякі модулі він створював і оптимізував сам, – повідомляє служба безпеки України.

Хакеру вдалося викрасти реквізити доступу до банківських рахунків понад тисячі американців і канадців та вкрасти понад 330 тисяч доларів.

Точна сума вкрадених коштів встановлюється, за оцінками фахівців вона може сягати десятків мільйонів доларів.

У підозрюваного вилучили комп’ютерне обладнання зі зразками шкідливого програмного забезпечення.

Наразі триває досудове розслідування у межах провадження за ч.2 ст.361 ККУ (Несанкціоновані збут або розповсюдження інформації з обмеженим доступом, яка зберігається в електронно-обчислювальних машинах (комп’ютерах), автоматизованих системах, комп’ютерних мережах або на носіях такої інформації.)

Операція проводилась управлінням СБ України в Херсонській області у взаємодії з Департаментом кібербезпеки СБ України та американськими органами влади, за процесуальним керівництвом Херсонської обласної прокуратури.