На Херсонщині стартував береговий етап міжнародних навчань «Сі Бриз – 2021»

На Херсонщині відбулась церемонія відкриття берегової компоненти українсько-американських міжнародних навчань “Сі Бриз – 2021”. Про це повідомляє служба зв’язків з громадськістю Командування Військово-Морських Сил Збройних Сил України.

В урочистій церемонії відкриття берегової компоненти взяли участь командувач Військово-Морських Сил Збройних Сил України контр-адмірал Олексій Неїжпапа, командувач морської піхоти генерал-лейтенант Юрій Содоль, заступник командувача ВМС ЗС України капітан 1 рангу Олексій Доскато, керівник навчань з американської сторони капітан 1 рангу Стюарт Бауман, керівник моніторингової групи НАТО підполковних Тіно Колман.

Під час церемонії були підняти державні прапори України, США, Грузії та Республіки Молдова. Після чого, на загальновійськовому полігоні Олешківські піски зазвучали державні гімни країн учасниць.

З вітальним словом виступив командувач ВМС ЗС України контр-адмірал Олексій Неїжпапа.

– Ці навчання, об’єднують море, повітря, сушу. Всі три компоненти будуть працювати за єдиним замислом під загальним керівництвом Морського командування, – зазначив контр-адмірал Олексій Неїжпапа.

У свою чергу керівник навчань з американсьої сторони капітан 1 рангу Стюарт Бауман, наголосив, що “Сі Бриз – 2021” є яскравим прикладом глобального партнерства заради миру.

Також, з початком навчань учасників привітав генерал-лейтенант Юрій Содоль. Він зазначив, що ці навчання набувають особливого значення, адже вони є дієвим інструментом, який дозволить усім учасникам отримати нові знання і практичні навички для ефективної протидії зовнішнім загрозам.

Головною темою “Сі Бризу” у 2021 році є проведення стабілізаційної операції у кризовому регіоні. Підрозділи берегової компоненти відпрацьовуватимуть широкий спектр завдань у межах єдиного задуму. Зокрема, багатонаціональний штаб плануватиме операцію відповідно до чинного у країнах НАТО, і прийнятого у Збройних Силах України, процесу прийняття військових рішень MDMP (Military Decision-Making Process). Крім того, підрозділи морської піхоти ВМС України, Державної прикордонної служби України та США, а також військовослужбовці з Грузії та Молдови у тісній взаємодії з іншими компонентами навчання, відпрацьовуватимуть різні завдання у межах тактичної, вогневої, інженерної, повітряно-десантної підготовки, здійснюватимуть морське десантування тощо.