На Херсонщині триває впровадження інклюзивної освіти

Про вжиття додаткових заходів щодо впровадження інклюзивної освіти в Херсонській області говорили під час селекторної наради, яка відбулася під керівництвом першого заступника голови облдержадміністрації Дмитра Бутрія.

Як повідомив заступник голови ОДА Микола Якименко, наразі у 168 закладах загальної середньої освіти створено 570 інклюзивних класів.

“Окрім того, для забезпечення належної організації навчання дітей з особливими освітніми потребами введено посади асистента вчителя, що передбачені Типовими штатними нормативами закладів освіти”, – розповів Микола Якименко.

Наразі 27 інклюзивних класів працюють без асистента вчителя, а, відтак, не забезпечено особистісно орієнтоване спрямування освітнього процесу. Фактично,  інклюзивне навчання  у таких закладах відсутнє. Найбільше таких класів у Ювілейній, Бехтерській, Виноградівській, Горностаївській, Каланчацькій, Чаплинській, Чулаківській, Долматівській, Каховській, Херсонській, Нижньосірогозькій, Великокопанівській, Музиківській, Високопільській громадах.

Начальниця управління освіти і науки обласної державної адміністрації Тетяна Юшко зазначила:

«Наразі на Херсонщині 2895 учнів з особливими освітніми потребами, із них навчаються в інклюзивних класах 936 дітей, у спеціальних класах – 782 дитини, у спеціальних школах – 850 дітей, навчаються індивідуально – 327 дітей. Давайте не чекати звернень, заяв, скарг батьків, а своєчасно подбаємо про облаштування санітарного приміщення, підйомників, поручнів для осіб з інвалідністю».

Перший заступник голови ОДА Дмитро Бутрій наголосив, що впровадження якісних, доступних і безпечних умов в освітніх закладах області – пріоритетне завдання для облдержадміністрації, адже жодна дитина не має відчувати себе іншою.