На Херсонщині у 2021 році виявлено 40 підроблених водійських посвідчень

В сервісних центрах МВС Херсонщини цього року катастрофічно збільшилась кількість виявлених фальсифікованих посвідчень водія, яких за 11 місяців виявлено 40 (!), тоді як за увесь минулий рік такий випадок – лише один.

Про це Online НК повідомили у прес-службі РСЦ Херсонщини.

Переважна більшість виявлених підробок мала місце у вересні – 12, жовтні та листопаді – по 9.

Вказані факти були з’ясовані, коли через проблему з відображенням е-посвідчення в застосунку Дія, водії намагалися веріфікувати підроблений документ, завантаживши до електронної заяви фото водійського посвідчення, яке сервісними центрами МВС не видавалось. Про всі випадки виявлення підробок під час опрацювання електронних заяв на верифікацію повідомлено органи Національної поліції.

Слід зазначити, що видача посвідчень водія (окрім обміну) здійснюється виключно сервісними центрами МВС після успішного складання іспитів на отримання права керування транспортним засобом.

Наразі все більше автолюбителів починають користуватися застосунком Дія, аби мати цифрові документи в своєму смартфоні.

У той же час в мережі Інтернет можна побачити безліч оголошень, у яких пропонується «допомога» в отриманні начебто справжніх документів на право керування транспортним засобом. Але підроблені документи, придбані незаконним шляхом, в застосунку Дія не відобразяться. Крім того, використання підроблених документів тягне за собою адміністративну та кримінальну відповідальність.