На Херсонщині відзначили День морської піхоти

Вчора, 23 травня, з нагоди відзначення Дня морської піхоти на Раденському полігоні під Херсоном молоді морпіхи присягнули на вірність українському народу. Вони вперше одягли свої берети кольору морської хвилі.

Про це інформує прес-служба Херсонської ОДА.

Щирі слова вдячності та пошани тим, хто присвятив своє життя служінню українському народові, висловив заступник голови облдержадміністрації Андрій Шибаєв: “Щиро дякую вам за вірність українському народові, за те, що ризикуючи власним життям, з гідністю виконуєте свій громадянський і військовий обов’язок. Міцного здоров’я вам, успішної служби та непохитної віри в щасливе майбутнє нашої країни”.

Також він відзначив військовослужбовців почесними грамотами за зразкове виконання службових обов’язків, високий професіоналізм та взірцеву військову дисципліну.

Для довідки: День морської піхоти як професійне свято було започатковане у 2014 році. До 2017 року включно воно відзначалося 16 листопада, але у 2018 році дату святкування змінили на 23 травня.

Цю дату обрано не випадково, адже цього дня у 1918 році гетьман Української Держави Павло Скоропадський віддав наказ про початок формування бригади морської піхоти у складі трьох полків для несення служби. А в 1992 році, після референдуму про підтвердження Акту проголошення незалежності України, перші підрозділи морської піхоти склали присягу на вірність українському народові.

До речі, за планами Морського відомства Української Держави, 1-й полк морської піхоти мав дислокуватися в Одесі, 2-й – у Миколаєві та 3-й – у Херсоні. Передбачалося також створення трьох ескадронів морської кавалерії – в Одесі, Очакові та на Перекопі.

З Днем морської піхоти України!