На Херсонщині ввели в експлуатацію сучасну кисневу станцію

У Скадовській ЦРЛ ввели в експлуатацію сучасну кисневу станцію. Вона  забезпечить весь медичний заклад киснем, який буде постачатись мережею від кисневої станції до основних корпусів.

Це полегшить надання медичної допомоги хворим на COVІD-19 терапевтичного, хірургічного, інфекційного відділень та пологового будинку.

Перевірити роботу кисневої станції та поспілкуватися з лікарями приїхав голова облдержадміністрації Сергій Козир разом із своїм заступником Андрієм Шибаєвим.

Очільник області підкреслив, що одним із основних чинників ефективності лікування коронавірусної інфекції є саме забезпечення потреби медичних закладів у кисні: «Хоча Херсонська область відноситься до «жовтої зони», і спостерігається зменшення нових випадків захворювання, проте ми розуміємо, що реагувати треба на випередження. Саме для цього важливим є запуск  кисневих станції, які рятують життя і прискорюють одужання пацієнтів, а також допомагають значно економити».

Скадовська центральна районна лікарня використовує до 40 балонів кисню на добу, залежно від потреб пацієнтів. Балони із киснем постачаються шляхом автомобільного транспортування. Тому і було прийнято рішення щодо будівництва на території лікарні мережі централізованого киснепостачання.

У 2020 році за рахунок субвенцій із державного бюджету замовлено проєкт та закуплено станцію для киснепостачання ZELKO 45D  у контейнері розміром 6,0 х 2,4 м. Контейнер утеплений та оснащений системами вентиляції, опалення, пожежної сигналізації, зливу конденсату, електрошафою. Загальна продуктивність кисневої станції складає 31,4 куб. м/год. В цілому  можна підключити до кисню 175 точок по корпусам лікарні.

Крім цього, проєктом передбачено встановлення одного кріоциліндру ємністю 1920 літрів, який буде заповнюватись періодично шляхом автомобільного транспортування.