На Херсонщині вироблятимуть власний медичний кисень

Наразі опорні медичні заклади Херсонщини повною мірою забезпечені киснем. Для цього бюджетним коштом уже придбали шість кисневих станцій вартістю три мільйони гривень кожна.

У Бериславі й Новій Каховці їх уже підключили, у Каховці й Голій Пристані вони на стадії монтажу, в Олешках і Скадовську прибуття обладнання очікують за два тижні, повідомляє newday.kherson.ua.

Медичний кисень на Херсонщину везуть з Дніпра, Запоріжжя і навіть Сум – у нашій області його не виробляють. І це ризиковано – якщо  його не вистачатиме у згаданих регіонах, тамтешнім підприємствам буде вже не до експорту.

Відтак, один з заводів на Херсонщині також оформляє пакет документів для отримання ліцензії Міністерства охорони здоров’я України на виробництво медичного кисню. Якщо не буде складнощів, підприємство має отримати цю ліцензію вже до кінця квітня нинішнього року.

Воно зможе постачати від двадцяти до сорока тонн кисню на місяць, задовольняючи щонайменше половину потреби лікарень краю у цьому елементі, повідомив видання заступник голови регіональної комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Вадим Чабан.

Сергій ЯНОВСЬКИЙ.