На Херсонщині вже третій тиждень вирує штам коронавірусу “Дельта”, – брифінг в ОДА

Про це сьогодні, 5 серпня, під час пресконференції розповів головний державний санітарний лікар Херсонської області Юрій Ромаскевич.

Він зазначив, що зразки було відправлено до лабораторії ще 16-17 червня, повідомляє прес-служба Херсонської ОДА.

Штам “Дельта” виявлено шляхом секвенування геному — генетичного аналізу коронавірусу у біоматеріалах пацієнтів з областей України, зокрема й Херсонщини, обраних випадковим чином. Дослідження проводиться в Інституті молекулярної біології та генетики Україні, а також у референс-лабораторії ВООЗ.

«На жаль, серед тих біоматеріалів, що ми надіслали — 2 позитивних випадки захворювання на коронавірус штаму “Дельта”. Обидва випадки летальні. Тож починаючи мінімум з червня цей штам циркулює в Херсонській області і поступово витісняє інші», – повідомив Юрій Ромаскевич.

Як наголосив лікар, штам “Дельта” є набагато заразнішим, він супроводжується більш важким клінічним перебігом та призводить до більш високого рівня смертності.

За даними МОЗ, симптоми при зараженні штамом “Дельта” відрізняються. Лихоманка, головний біль, біль у горлі та нежить поширені, тоді як кашель та втрата нюху чи смаку — менш поширені. Також повідомляють про серйозніші симптоми, включаючи порушення слуху, шлунково-кишкові проблеми та утворення згустків крові, що призводять до загибелі тканин та гангрени.

Одним з найдієвіших способів захиститися від тяжкого перебігу хвороби Юрій Ромаскевич назвав вакцинацію:

«Херсонщина має один з найвищих рівнів захворюваності. Та динаміка дозволяє стверджувати, що невдовзі ми будемо вимушені повернутися до карантинних обмежень. Ми ще маємо час захиститися й вакцинуватися. Крім того, науково доведено ефективність усіх 4 вакцин, які зараз є в Україні».

Де вакцинуватися на Херсонщині (адреси і графіки пунктів та центрів вакцинації).