На Херсонщині з офіційним візитом перебуває делегація Посольства США в Україні

Сьогодні, 7 липня, голова Херсонської обласної ради Олександр Самойленко та заступник голови обласної державної адміністрації Микола Якименко провели зустріч з Девідом Геренбеком, радником з політичних питань та Патріком Кнаппом, радником з питань прав людини Посольства США в Україні. На зустрічі також був присутній Постійний Представник Президента України в Автономній Республіці Крим Антон Кориневич.

Про це повідомляє прес-служба Херсонської обласної ради.

На Херсонщині перебуває з офіційним візитом делегація Посольства США в Україні

«В Україні я вже майже рік, але, на жаль, через пандемію у мене не було нагоди подорожувати, хоча щоразу, коли приїжджаю працювати в нову для себе країну, я намагаюся якнайшвидше виїхати за межі столиці. Тому це мій перший виїзд і мені дуже цікаво познайомитися з вашим регіоном», – зазначив Девід Геренбек та висловив бажання відвідати контрольні пункти в’їзду-виїзду на адмінмежі з тимчасово окупованим Кримом, аби краще зрозуміти вплив Росії на наш регіон.

На Херсонщині перебуває з офіційним візитом делегація Посольства США в Україні

Олександр Самойленко подякував за постійну підтримку України з боку Сполучених Штатів: «Україна за дипломатичне вирішення війни та повернення окупованих територій. Тому нам дуже важлива підтримка світової спільноти та країн «Великої сімки» (G7), які можуть впливати на хід міжнародної історії».

Окрім цього, очільник облради повідомив, що реформа децентралізації на завершальному етапі. В області на добровільних засадах сформувалося 49 територіальних громад, які мають власну систему економіки.

На Херсонщині перебуває з офіційним візитом делегація Посольства США в Україні

«Зараз ми, як представники обласної влади, лише координуємо їх роботу в рамках діючого законодавства та сприяємо залученню інвестицій, особливо іноземних, які є найкращим щитом для захисту території та економіки України», – наголосив Олександр Самойленко.

Херсонщина – оплот України на півдні. Це регіон, який відіграє важливу роль у відносинах з мешканцями тимчасового окупованої території Кримського півострову. Тож, учасники зустрічі не оминули увагою майбутній саміт «Кримської платформи», який пройде вже 23 серпня в Києві.

За словами Антона Кориневича, Постійного Представника Президента України в Автономній Республіці Крим, учора була проведена панельна дискусія, присвячена «Кримській платформі» у рамках всеукраїнського саміту «Україна 30», де обговорили присутність різних держав і формат їх участі у заході.

На Херсонщині перебуває з офіційним візитом делегація Посольства США в Україні

«Звичайно, ми будемо дуже вдячні Сполученим Штатам Америки за присутність та активну участь в установчому саміті. Це для нас дуже важливо. Серед ключових досягнень по кримському напрямку хочу відзначити – прийняття Стратегії деокупації та реінтеграції Криму, ухвалення Закону України «Про корінні народи України» та скасування вільної економічної зони “Крим”», – поділився Антон Кориневич.

У рамках заходу сторони обговорили основні напрямки подальшої співпраці, зокрема у збереженні державного суверенітету та територіальної цілісності України, зміцненні громадянського суспільства, захисту прав людини та створенні умов для залучення інвестиції.

На Херсонщині перебуває з офіційним візитом делегація Посольства США в Україні

«США підтримує Україну та є її надійним партнером. Ми готові до плідної співпраці!», – резюмували представники іноземної делегації.