На Херсонщині з початку року реалізовано промислової продукції на більш ніж 16 млрд грн

Сьогодні 18 серпня відбулося засідання колегії Херсонської обласної державної адміністрації під головуванням очільника області Сергій Козиря.

Першим питанням порядку денного стало обговорення програми соціально-економічного та культурного розвитку Херсонської області на 2021 рік за підсумками першого півріччя поточного року.

Зокрема, директор Департаменту розвитку економіки ОДА Юлія Кривчик розповіла, що за звітний період індекс промислової продукції склав 86,5%. За січень – травень 2021 року на Херсонщині реалізовано промислової продукції на 16228,4 млн грн.

За словами Юлії Кривчик, у першому півріччі 2021 року збільшено на 11,1% будівництво житлових будівель. Також продовжується реалізація регіональної програми «Власний дім», на виконання заходів якої за січень-червень 2021 року спрямовано 10 млн грн. Це дозволило поліпшити житлово-побутові умови майже ста родинам у понад 50 населених пунктах області.

Доповіла Юлія Кривчик і про фінансово-бюджетний стан. Його аналіз засвідчив певні досягнення. До загального фонду місцевих бюджетів області за січень – червень 2021 року надійшло 2817,8 млн грн податків та зборів, або 107,9% до планів, затверджених місцевими радами на цей період.

Середньомісячна номінальна заробітна плата штатного працівника підприємств, установ та організацій за січень – червень 2021 року склала 10 886 грн і зросла порівняно з відповідним періодом 2020 року на 25,1%, що становить 103,7% до річного показника Програми (10500 грн).

Окремо директор Департаменту розвитку економіки ОДА зупинилася на питанні охорони здоров’я. Одним із пріоритетних завдань для області є подолання високого рівня захворюваності на туберкульоз. В області створено 7 мобільних міжрайонних флюороцентрів для ретельного обстеження сільських мешканців віддалених районів та населених пунктів. Профілактичним щепленням в області охоплено майже 95 тисяч осіб.