На Херсонщині затримано чоловіка, якого підозрюють у шпигунській діяльності на користь Росії

Херсонською обласною прокуратурою здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактом державної зради.

Установлено, що 64-річний житель обласного центру, з метою надання допомоги РФ та її представникам у проведенні підривної діяльності проти України, на шкоду обороноздатності та державній безпеці, здійснював збір та передачу інформації щодо суспільно-політичної ситуації в області, організації системи охорони об’єктів стратегічного значення, а також інформації необхідної для створення агентурної мережі та вербування агентів. Про це повідомляє прес-служба відомства.

За місцем проживання чоловіка проведено санкціоновані обшуки, під час яких виявлено та вилучено засоби зв’язку, комп’ютерну техніку та предмети схожі на зброю, боєприпаси і вибухову речовину.

Чоловіку повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч.1 ст. 111 КК України та обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з правом внесення застави у розмірі 2 млн 379 тис. грн.

Досудове розслідування здійснюється слідчим відділом Управління Служби безпеки України в Херсонській області.