На Херсонщині використано 87 тисяч доз вакцин від COVID-19

На Херсонщині триває процес вакцинації населення проти COVID-19. Наразі в  області щеплено 87 761 особу вакцинами Oxford/AstraZeneca (CoviShield), CoronaVac (Sinovac Biotech) та Comirnaty (Pfizer-BioNTech).

Про це повідомляє прес-служба обласної ради.

Із загальної кількості вакцинованих:

– завершили вакцинацію (отримали 2 дози) – 30 099 осіб;

– першу дозу отримали 57 662 людини.

Як повідомляє МОЗ України, щеплення другою дозою вакцини бажано робити у визначений термін:

Comirnaty/Pfizer-BioNTech – 21-28 днів,

CoronaVac/Sinovac Biotech – 28 днів,

Oxford/AstraZeneca – 12 тижнів.

Якщо ж ви не змогли вчасно ревакцинуватися, зробіть щеплення щойно буде можливість. Кінцевого, найпізнішого терміну отримання другої дози вакцини немає.

Чи можна вакцинуватися раніше рекомендованого терміну?

За інформацією МОЗ України, лише у випадку непереборних обставин допускається щеплення другою дозою AstraZeneca (Covishield/SKBio) на 7 днів раніше рекомендованого терміну.

Це не стосується вакцин Comirnaty/Pfizer та CoronaVac/Sinova, де одразу передбачено, що повторну вакцинацію можна робити в проміжок відповідно у 21-28 та 14-28 днів з моменту першого щеплення.

Друга доза вакцини, введена поза рекомендованим інтервалом, зараховується. Не потрібно отримувати ще одну дозу чи починати вакцинацію спочатку.

Нагадуємо, що отримати щеплення можна звернувшись до сімейного лікаря, а також записавшись до листа очікувань вакцинації від COVID-19 онлайн через мобільний застосунок Дія.

Всі вакцини, що використовуються в Україні, сертифіковані ВООЗ та є безкоштовними!

Вакцинація — це єдиний ефективний спосіб захистити себе від коронавірусної хвороби.