На кладовищі села Райське перепоховали останки п’яти воїнів, які загинули при визволені Херсонщини

Сьогодні, 22 червня, на кладовищі села Райське, що у Новокаховській територіальній громаді, в День пам’яті загиблих у роки війни на Україні, відбувся ритуал перезахоронення останків п’яти радянських воїнів, які загинули у роки Другої світової війни при визволенні України від фашистських загарбників.

Про це редакції Online НК повідомила прес-секретар міськвиконкому Ірина Дахновська.

У ритуалі перезахоронення останків взяли участь міський голова Нової Каховки Володимир Коваленко, перший заступник голови Херсонської обласної ради Єгор Устинов, заступник голови Каховської районної ради Людмила Васильєва,  митрополит Новокаховський та Генічеський Філарет, представники громадських організацій ветеранів праці та війни, АТО/ООС, члени пошукового клубу «Каховка», мешканці села Райське.

У своєму виступі на ритуалі Володимир Коваленко підкреслив, що міська влада та депутатський корпус Новокаховської громади єдині у намаганні зберегти пам’ять про подвиги мільйонів українців, що віддали свої життя за свободу та незалежність України.

«У кожному населеному пункті нашої громади повинні бути такі військові меморіали, де буде місце для вшанування пам’яті загиблих за Україну» – сказав Володимир Коваленко.

Митрополит Новокаховський та Генічеський Філарет провів заупокійную молитву та освятив останній прихісток воїнів, які загинули за Батьківщину.

Останки воїнів у цьому році знайшли волонтери пошукового клубу «Каховка» на полях боїв колишнього Нікопольського плацдарму, де загинуло до 60 тисяч радянських воїнів.

– У Райському поховані рештки 5 радянських солдат. А загалом протягом лише минулого року нашій організації вдалося знайти і підняти рештки 105 радянських солдат. Робота ця триває та нема їй кінця і краю, — розповів почесний керівник військово-патріотичного клубу “Каховка”, ветеран АТО, учасник бойових дій Анатолій Обелець.