На нараді у міського голови Нової Каховки вирішували, як запобігти поширенню коронавірусу в громаді

Вчора, 19 жовтня, міський голова Нової Каховки Володимир Коваленко провів щотижневу апаратну нараду. Разом з заступниками, начальниками відділів та структурних підрозділів виконавчого комітету, керівниками комунальних підприємств та старостами округів, обговорили питання життєдіяльності громади.

Про це редакції Online НК  повідомила прес-секретар Новокаховського міськвиконкому Ірина Дахновська.

Нарада розпочалася з привітання з днем народження Олени Сендик, начальниці Управління комунального майна, інфраструктури старостинських округів. Від всіх присутніх міський голова побажав іменинниці родинного щастя та професійного зростання.

Основною темою апаратної наради стала ситуація навколо захворюваності на COVID-19 в Новокаховській територіальній громаді.

Генеральний директор НКП “Центральна міська лікарня міста Нова Каховка” Наталія Гончарова повідомила, що на сьогодні зі 170 ліжок у відділенні зайнято 156. З них 120 хворими на короновірусну хворобу, 36 – на пневмонію.

Також Наталія Гончарова наголосила на тому, що згідно наказу Департамента охорони здоров’я, на стаціонарне лікування приймаються тітьки пацієнти з ПЛР-тестами, які підтверджують захворювання на COVID-19. Експрес-тести не є підставою для госпіталізації.

Постачання кисню для хворих – також нагальна проблема. Директор Центральної міської лікарні повідомила, що укладено договори з кількома підприємствами на заправку балонів, однак постійно постає питання їх транспортування. Також Наталія Гончарова зауважила, що 13 жовтня Херсонська обласна рада ухвалили рішення про виділення коштів на придбання нової кисневої станції.

Генеральний директор КНП “Центр первинної медико-санітарної допомоги міста Нова Каховка” Олена Ходорковська розповіла, що станом на сьогодні центром вакцинації зроблено 25663 вакцини від COVID-19, з них 15230 – перше щеплення, а 10433 пацієнти пройшли повний курс вакцинації. Мобільні бригади здійснюють виїзди на підприємства та в населені пункти сільської місцевості, щоб розвантажити прийом в центрі вакцинації, однак ситуація залишається вкрай напруженою через кількість бажаючих зробити щеплення.

“Лікарі первинної ланки ледь витримують навантаження, адже разом з прийомом хворих, нині вони відповідальні за видачу сертифікатів про щеплення, електронних рецептів, електронних лікарняних тощо. На все це просто фізично бракує часу, доводиться затримуватись після роботи. Від надмірного навантаження та епідемічної обстановки в цілому багато медиків хворіють”- повідомила Олена Ходорковська.

Начальник управління освіти Лілія Микитенко доповіла, що на сьогодні працюють в повному обсязі Маслівська, Корсунська школи, школа №3 а також академічний ліцей “Спектр” – в цих закладах освіти вакциновано 100% працівників, що дає їм право працювати у звичному режимі. Всі решта шкіл переведені на дистанційне навчання, окрім 1-4 та 11 класів.

Заступник міського голови Леонід Чурсинов доповів про готовність міста до опалювального сезону, який орієнтовно розпочнеться 1 листопада. Стосовно договорів на постачання газу для комунальних котелень Леонід Чурсинов повідомив, що механізм укладання договорів відпрацьований, зразки договорів розроблені, очікуються остаточні погодження.