На Покрову біля меморіалу загиблим бійцям 57 бригади відкриють капличку

Після урочистої зустрічі на центральній площі Нової Каховки, що на Херсонщині, бійці 57-ї ОМПБр імені кошового отамана Костя Гордієнка, міська громада і гості вирушили до місця розташування штабу бригади на проспекті Дніпровському, повідомляє Online НК.

Там, на території частини, кілька років тому було відкрито меморіал бійцям бригади, що загинули під час виконання бойових завдань на сході України, в районі проведення АТО/ООС.

На стелах викарбовано 83 прізвища. В цьому році до них додалися ще два – новокаховчанина, бійця бригади Євгена Черниха, що загинув під час ворожого обстрілу 8 березня цього року, йому було 29 років. А 30 березня куля снайпера обірвала життя молодшого сержанта Володимира Мовчанюка з Вінниччини. Йому було 37 років. Їх імена додали до імен, викарбуваних на стелах.

Бійці бригади вишикувалися по обидві сторони від меморіалу, з фотографіями всіх загиблих побратимів. Жінки-військовослужбовці тримали в руках червоні гвоздики.

Командир бригади, полковник Анатолій Мішанчук підтвердив: пам’ять про загиблих побратимів буде вічно жити в наших серцях.

«За цю ротацію ми втратили двох військовослужбовців. Хочу, щоб всі ви знали: ворота до цього меморіалу для гостей, побратимів цілодобово відкриті. А на Покрову тут ми плануємо відкрити капличку. Дякую батькам загиблих героїв. І всім нашим загиблим героям за те, що ми сьогодні стоїмо тут разом з вами».

Заступник міського голови Володимир Сироватка зазначив, що Нова Каховка пишається українськими захисниками і рада їх зустрічати після тривалого виконання бойових завдань на сході України. І висловив подяку бійцям за мужність, а командиру бригади – за те, що зміг зберегти життя бійців, які повернулися додому.

Відбулася панахида, яку провів військовий священик отець Олег. А потім отець Олег сказав: «Болить душа. Але ми повинні пам’ятати: вони віддали свої життя не дарма, а за рідну землю. Молитвою, словом і ділом вшановуйте пам’ять наших загиблих побратимів».

До меморіалу запросили батьків Євгена Черниха. За заслуги перед Помісною Українською церквою, за жертовність і любов до України загиблого бійця посмертно народжено медаллю Святого Архістратига Михайла, яку отець Олег вручив батькам. Голова ГО «Біла стріла» Дмитро Марков і його побратим Владислав Ковальов вручили батькам відзнаки Євгена Черниха, якими він нагороджений посмертно – «За вірність українському народу» та «Учасник бойових дій».

Пам’ять полеглих захисників України вшанували хвилиною мовчання і покладанням квітів до меморіалу.