На працівників «Херсонобленерго» скоєно розбійний напад

На енергетиків, які працювали на території смт Новотроїцьке, скоєно напад. Про це повідомили у пресслужбі АТ «Херсонобленерго». 

Бригада енергетиків, згідно своїх службових обов’язків, працювала на одному із об’єктів фермерського господарства та здійснювала контрольний огляд приладів обліку. Відповідальна особа за енергообладнання фермерського господарства спочатку без заперечень згодився надати доступ до приладу обліку електроенергії.

Після встановлення інспекторами факту порушення Правил роздрібного ринку електроенергії, в законний спосіб вилучили два лічильника. Далі, на території об’єкта з’явилися власник господарства та до десяти невідомих осіб, які почали здійснювати моральний та фізичний тиск на енергетиків та погрожувати. З метою викрадення лічильників, як можливого доказу незаконного споживання електричної енергії, одному із інспекторів нанесли тілесні пошкодження та із застосуванням фізичної сили відібрали вилучені прилади обліку.

Про кримінальне правопорушення відразу повідомлено до правоохоронних органів. На місце пригоди прибула слідчо-оперативно група та задокументувала всі обставини події. Далі справою займаються органи поліції. Наразі вживаються заходи щодо притягнення до кримінальної відповідальності встановлених осіб та організатора нападу. За вказаний груповий злочин із застосування насильства Кримінальним кодексом передбачена відповідальність у вигляді позбавлення волі до десяти років.

Юридичний споживач, на території господарства якого стався конфлікт, є потенційним порушником Правил роздрібного ринку електричної енергії, в частині її без облікового споживання.

АТ «Херсонобленерго» наголошує, що працівники Товариства діють виключно в межах своїх повноважень, навіть коли обмежують енергопостачання чи фіксують порушення в актах, і як громадяни України перебувають під захистом Законів України. Будь-яке правопорушення відносно працівників «Херсонобленерго» буде мати правові наслідки передбачені законодавством.

Варто підкреслити, подібні напади на представників енергетичних компаній та фізична агресія відносно них трапляються дедалі частіше. Свою ворожість та неприязнь населення напряму пов’язує з підвищенням тарифів на енергоносії.

Нагадаємо, Постановою Кабінету Міністрів України від 28.12.2020 року № 1325 було скасовано пільговий тариф на електроенергію. Таким чином, тарифу у розмірі 0,9 грн за 1 кВт∙год з 1 січня 2021 року вже не існує. Пільговий тариф скасовано для населення за перші 100 кВт∙год на місяць, споживачів, які розраховувалися за тарифом електроопалення – 3000 кВт∙год на місяць, багатодітних родин, електроенергія для яких раніше обраховувалася незалежно від обсягів споживання.