На публічних слуханнях топ-дипломат США заявив про корупцію в Генпрокуратурі України

Заступник помічника держсекретаря США Джордж Кент, виступаючи зі вступним словом на публічних слуханнях в рамках розслідування про імпічмент президента Дональда Трампа, заявив про корупцію в правоохоронних органах України, передає кореспондент УНН.

“Широко поширена і давня проблема корупції в Україні включала в себе ситуацію, пов’язану з енергетичною компанією Burisma. З 2014 року головну заклопотаність американського уряду викликав власник Burisma Микола Злочевський, чиї заморожені за кордоном активи ми намагалися повернути від імені України. В на початку 2015 року я поставив заступнику Генерального прокурора (України – ред.) питання про те, чому розслідування щодо Злочевського було припинено. Виходячи з нашого переконання, прокурори брали хабарі за закриття справи”, – сказав Кент.

Він заявив, що пізніше дізнався про те, що син колишнього віце-президента США, Хантер Байден, був членом правління Burisma. Після цього в лютому 2015 року під час розмови зі співробітниками Канцелярії віце-президента Кент висловив стурбованість, що статус Хантера Байдена в якості члена правління може створити враження конфлікту інтересів.

“Однак дозвольте мені уточнити. Я не бачив ніяких спроб з боку американських чиновників прикрити Burisma. Насправді, я і інші американські чиновники послідовно виступали за відновлення розслідування справи Злочевського, а також за залучення до відповідальності корумпованих прокурорів, які закрили справу … У 2018-19 роках я все більше дізнавався про зусилля Руді Джуліані та інших людей, включаючи його колег Льва Парнаса і Ігоря Фурмана, проти колишнього посла Марі Йованович і інших посадових осіб посольства США в Києві. Головними агітаторами з української сторони в цих зусиллях були деякі з тих самих колишніх корумпованих прокурорів, з якими я стикався, зокрема Юрій Луценко і Віктор Шокін. В даний час вони поширюють неправдиву інформацію … проти тих, хто викриває їх неправомірні дії, включаючи американських дипломатів, українських чиновників по боротьбі з корупцією і реформістськи налаштованих груп громадянського суспільства в Україні”, – додав дипломат.

Поділіться цим:
Останні новини:  
    Google-реклама:  
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial