На реалізацію положень Закону «Про енергоефективність» у 2022 році потрібно 2,7 млрд грн

На реалізацію шестирічної програми енергоефективних заходів, які передбачені . Законом України «Про енергетичну ефективність», у бюджеті на 2022 рік потрібно передбачити 2.7 млрд. грн.

Про це Online НК повідомили у відділі комунального господарства територіальної громади.

Закон, прийнятий Парламентом 21 жовтня цього року, підписано Президентом України. Основна його ціль – створення нових умов для стимулювання енергоефективності у всіх секторах економіки.

Важливо, що закон закладає фундамент для фінансування державних програм енергоефективності:

– щорічно передбачати у проєкті закону про Державний бюджет України на відповідний рік видатки на програми з підвищення енергоефективності не менше 1% видаткової частини бюджету;
– Уряду доручено розробити і затвердити державні цільові програми енергетичної модернізації житлового фонду, підприємств-виробників теплової енергії, підприємств водопостачання та водовідведення.

Програма передбачає розширений спектр заходів, а саме – підтримку підвищення енергоефективності не лише приватних домогосподарств, а й систем централізованого постачання теплової енергії, питної води та водовідведення. Це надасть можливість зменшити використання електроенергії та теплової енергії, а також втрати питної води.

Програма надасть переваги майже 400 представникам територіальних громад – членів Асоціації малих міст України. Ціль програми – стимулювати комплексну енергомодернізацію ЖКГ України. Житловий сектор – один з найбільш енергоємних в країні. Ця проблема потребує комплексного підходу, забезпечуючи не лише утеплення будівель. Такий підхід до підвищення енергоефективності ЖКГ є ефективним та сприятиме розв’язанню низки суспільних питань: менші рахунки за енергоносії, якісні комунальні послуги. Шестирічна програма надасть допомогу близько 450 тис. домогосподарств при впровадженні енергоефективних заходів.

Підвищення рівня енергоефективності – це питання загальнонаціонального значення. Це шлях до впровадження сучасних стандартів в країні, покращуючи якість життя громадян та конкурентоздатність економіки.