На території Херсонщини знайдено скіфське поховання

На території НПП “Кам’янська Січ”, що знаходиться на Херсонщині, археологи виявили поховання скіф’янки віком 2,5 тисячі років. Окрім того було знайдено речі козацької доби. Про це йдеться на сторінці нацпарку у соціальній мережі Facebook.

В околицях села Республіканець Бериславського району археологічна експедиція Національного заповідника “Хортиця” виявила кам’яну кладку. Від початку розкопок археологи припускали, що під кількома шарами каміння є скіфське поховання. На це вказували знахідки.

“Були знайдені амфора хіоського типу, яка датується ІV століттям до н.е., намистинки, металеві знаряддя. За поховальною конструкцією та супровідним інвентарем можна зробити висновок, що це скіфське поховання. У катакомбі знаходилась, скоріш за все, скіф’янка”, – розповів науковий співробітник Національного заповідника «Хортиця», керівник археологічної експедиції Анатолій Волков.

Науковці дослідили територію пам’ятки історії, де розташовувалась Кам’янська Січ. У козацькому передмісті виявлені керамічні речі: уламки горщиків та піал, а також речі з металу: цвяхи і скоби. Всі знахідки датуються початком XVІІІ століття, тобто часом існування на цьому місці адміністративного та військового центру Війська Запорозького Низового.