На території Нацпарку “Кам’янська Січ” музеєфіковано поховання жінки-скіф’янки

Скіфське поховання, відкрите нещодавно археологами на території Херсонщини, відтепер стане музейним об’єктом. Про це йдеться на сторінці Нацпарку “Кам’янська Січ” у соціальній мережі Facebook.

Археологічна експедиція Національного заповідника “Хортиця” у серпні-вересні дослідила скіфське поховання, датоване третьою чвертю ІV століття до нової ери. Його було знайдено за виходами каменю на поверхню, що є не характерним для степових ділянок правобережжя. У могилі були знайдені останки скіф’янки. Визначили це за знайденими матеріалами: скляними намистинками та грецькою амфорою. Після розкопок похованню повернули первісний вигляд.

“Була проведена музеєфікація цього поховання. Кам’яний насип над похованням був відновлений. І таким чином він тепер є музейним об’єктом, на який можна прийти й показати – он там було поховання, ось так воно виглядало”, – розповів завідувач сектору “Кам’янська Січ” Національного заповідника “Хортиця” Андрій Лопушинський.

Також цьогоріч реконструйовані два мегалітичні комплекси епохи бронзи, відкриті під час минулорічної експедиції. Ритуальні кола із вертикальних каменів і плитою в центрі, найімовірніше, знову вийшли на поверхню при оранці під заліснення.

“Зараз у нас є вже 3 таких музейних об’єкти, які можна показувати туристам на території природного парку. На даний момент вони мають такий вигляд, який був, скажімо, у рік поховання”, – додав Андрій Лопушинський.
Відвідувачі природного парку відтепер зможуть побачити пам’ятки різних часів і народів під час екскурсій, які включають знайомство з природою та історичними місцями.

 

Як раніше повідомляло видання Onlina Нова Каховка, на території НПП “Кам’янська Січ” археологи виявили поховання скіф’янки віком 2,5 тисячі років. Окрім того було знайдено речі козацької доби.