На травневі свята заповідники Херсонщини відвідали тисячі туристів

На травневі свята заповідники Херсонщини “Кам’янська січ” та “Асканія-Нова” пережили справжній всплеск відвідувачів. Це традиційний час виїздів на природу, тим більше, що перебування у лісах через карантин заборонено.

Адже й окрім лісів на Херсонщині є, що побачити, повідомляє newday.kherson.ua. У перші дні травня, приміром, активісти козацьких організацій, та й просто люди, котрі шанують рідну історію родинами та компаніями зазвичай виїжджають на Камянську Січ.

«Офіційного відкриття сезону, як такого, у нас цьогоріч не було, і немає якихось організованих екскурсій. Люди просто приїжджають своїм транспортом. та якщо у будні дні зустрічаємо кілька мікроавтобусів із гостями, то на свята у нас вже побували сотні гостей», — зазначив хранитель історичної пам’ятки Андрій Лопушинський.

Справжній потік відвідувачів з усіх кінців України ринув до заповідника Асканія-Нова. Для екскурсантів тут «відчинили двері» з 24 квітня, і за цей час поглянути на куточок цілинного степу та екзотичних тварин і птахів приїхали 5,5 тисячі туристів. Причому лише за один тільки день, 3 травня, їх було близько двох тисяч!

— Найбільшою популярністю користуються короткі сафарі-тури по відкритих історичних вольєрах, облаштованих іще за фальц-фейнівських часів. Тут і сайгаки, і коні Пржевальського, і муфлони, і бізони.  На щастя, припинився падіж сірих журавлів – 218 цих перелітних птахів залишилися у нас «літувати», і їх також можна побачити у небі над Асканією-Нова, — каже директор заповідника Віктор Гавриленко.

Працівники заповідника розповіли, що вельми пощастило тим гостям, котрі приїхали до ділянки цілинного степу 24-25 квітня. Адже саме в цей час на піку було цвітіння дикорослих скіфських тюльпанів. Але це тільки початок щорічного буяння природи: на середину травня очікують не менш яскравого цвітіння піжми, шавлії, ковили. Середина весни була щедрою на дощі, тож килим дикоросів інтенсивно розростається уже зараз.  Отже, без букетів квітів та позитивних емоцій на свята щедра матінка-природа нас ніколи не залишає.

Сергій ЯНОВСЬКИЙ.