Напад на «Схеми»: суд відправив Мецгера під нічний домашній арешт

Голосіївський райсуд Києва обрав голові правління Укрексімбанку Євгену Мецгеру, який фігурує у справі про напад на журналістів програми “Схеми”, запобіжний захід у вигляді нічного домашнього арешту.

Про це у коментарі Укрінформу повідомила речниця Київської міської прокуратури Надія Максимець.

“Одному з керівників банку теж обрано вже запобіжний захід – у вигляді нічного домашнього арешту з 22:00 до 6:00”, – поінформувала Максимець.

Раніше цей же суд обрав запобіжний захід іншому фігуранту справи щодо нападу на журналістів програми “Схеми” – директору департаменту інформаційної політики Укрексімбанку Володимиру Пікалову – у вигляді нічного домашнього арешту із 21:00 до 6:00.

Як повідомлялося, знімальна група програми “Схеми” заявила про напад 4 жовтня під час інтерв’ю з головою правління Укрексімбанку. За інформацією журналістів, голові правління цієї фінансової установи Євгену Мецгеру не сподобалося одне із запитань, після чого охорона застосувала силу до оператора, відібрала техніку та флешку із записаним відео.

Через годину знімальній групі повернули техніку, але відео усього інтерв’ю та самого нападу було видалене, повідомили журналісти.

Пізніше журналісти “Схем” заявили, що відновили відео, видалене працівниками Укрексімбанку під час нападу на знімальну групу. На цьому відео, зокрема, за інформацією журналістів, зафіксовані голова правління банку Євген Мецгер, директор департаменту інформаційної політики Укрексімбанку Володимир Пікалов, директор департаменту банківської безпеки Укрексімбанку Ігор Тельбізов та інші.

Правоохоронці розпочали кримінальне провадження за фактом перешкоджання професійній діяльності журналістів (за ч. 1 ст. 171 Кримінального кодексу).

6 жовтня Мецгер заявив, що складає повноваження на час проведення слідчих дій Національною поліцією та внутрішньої перевірки в банку. Наглядова рада Укрексімбанку на екстреному позачерговому засіданні прийняла рішення відсторонити голову правління Мецгера від здійснення повноважень на час проведення внутрішнього розслідування.

8 жовтня, керівнику Укрексімбанку повідомили нову підозру – йому інкримінують перешкоджання законній професійній діяльності журналістів та незаконне утримання людей (ч.ч. 1, 3 ст. 171, ч. 2 ст. 146 Кримінального кодексу України).

Того ж дня правоохоронці повідомили працівнику охорони Укрексімбанку про підозру у перешкоджанні роботі журналістів та умисному вчиненні насильницьких дій.