Нардеп Колихаєв виступив за вільний доступ до державних кадастрів для громадян України

Комітет аграрної та земельної політики підтримав рішення ухвалити у першому читанні проект Закону України «Про національну інфраструктуру геопросторових даних». Про це повідомив народний депутат від Херсонщини Ігор Колихаєв.

“На цьому тижні серед багатьох питань, які ми розглядали у Комітеті аграрної та земельної політики, хочу виділити одне – ми підтримали рішення ухвалити у першому читанні проект Закону України «Про національну інфраструктуру геопросторових даних».

Цей законопроект передбачає забезпечення вільного доступу громадянам України до державних кадастрів. На мою думку, це є надважливим.

На сьогодні інформація про наявність земельних ділянок будь-якого призначення і їх належність юридичним чи фізичним особам є таємницею, яку треба відкрити.

Більш того, до нового кадастру повинні увійти окрім земельних ділянок, ще й ліси та водойми.

Також законопроект передбачає інтегрування державного кадастрового ресурсу до європейської та світової інфраструктури просторових даних.

Я вважаю, що без наведення порядку у системі обліку, ми не маємо права говорити про ринок землі, інакше він не буде прозорим і загальнодоступним,” – йдеться на сторінці.