Нарешті Кабмін виділив Херсонщині медичну субвенцію

Кабінет Міністрів 15 листопада прийняв рішення про перерозподіл медичної субвенції з держбюджету місцевим бюджетам та про розподіл резерву медичної субвенції, повідомляє newday.kherson.ua.

Ці кошти облдержадміністрації мають розподілити протягом тижня на оплату праці медичним працівникам та на лікування хворих на хронічну ниркову недостатність методом гемодіалізу і на лікування хворих на цукровий діабет між обласним бюджетом, бюджетами міст обласного значення, районними бюджетами та бюджетами об’єднаних територіальних громад. Херсонська область отримає 20,2 млн. грн.

Цим рішенням Кабмін збільшив обсяг медичної субвенції загалом на 731,2 млн. грн. для погашення заборгованості по заробітних платах медиків, на забезпечення препаратами хворих на цукровий та нецукровий діабет, а також на лікування хворих, яким потрібне проведення процедури гемодіалізу. Отже, до кінця року органи місцевого самоврядування матимуть можливість профінансувати заклади охорони здоров’я.

До цього громадами постійно акцентувалося на критичному стані місцевих бюджетів у частині фінансування видатків галузі охорони здоров’я через брак коштів. Для забезпечення права на доступну медичну допомогу органи місцевого самоврядування тепер повинні звернутися до облдержадміністрацій з відповідними фінансово-економічними обґрунтуваннями, аби здійснити розподіл коштів медичної субвенції для забезпечення зазначених категорій хворих та на заробітну плату медичних працівників.

Ксенія АЛІСОВА

Поділіться цим:
Останні новини:  
    Google-реклама:  
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial