Народні засоби від зубного болю

Коли у людини сильно болить зуб, залишати будинок йому зовсім не хочеться. Зате хочеться, щоб це неприємне відчуття, нарешті, пішло, і можна було нормально пообідати.

Не дивно, що питання, пов’язані з пошуком вирішення проблеми в домашніх умовах, так нерідкі. Але ж на них є відповіді, які може погодити навіть лікар (стоматолог).

Розповідаємо, які народні засоби, коли болить зуб – Люмідент погоджує та радить застосовувати. Люмідент – це мережа стоматологічних клінік № 1 (народного рейтингу) в Києві.

Зняття зубного болю: що можна зробити вдома

На кожен гострий випадок є своя причина, і щоб прибирати дискомфорт народними засобами від зубного болю, її бажано знати. Правда, жоден будинок не має умов, в яких можна провести якісну діагностику та лікування (не кажучи про те, що і те і інше вимагає кваліфікованих знань).

Іншими словами, сильний зубний біль – це привід відвідувати стоматологію, де лікар розбереться, в чому її причина, і зможе провести лікування. До того ж, як пацієнт покине будинок, щоб відправитися на прийом, він може:

  • почистити зуби – знизити «бактеріальну навантаження» (це відмінний спосіб як мінімум сповільнити запалення);
  • полоскати порожнину рота протизапальним або содовим розчином;
  • прийняти знеболюючу пігулку (сироп, капсулу), щоб зняти гостре дискомфортне відчуття.

Власне, таблетка чи інша форма ліки (анестетика) – це найефективніший народний засіб, за допомогою якого можна позбавлятися від такого явища, як зубний біль. Але стоматологи клінік Люмідент нагадують: симптом виникатиме знову, якщо захворювання «гасити» медикаментами, а не лікувати.

Безпечні засоби, які знімуть запалення і приберуть гострий біль в зубі

До того ж таблетка – це не зовсім народний засіб, вона є, скоріше, інструментом професійної медицини, який можна використовувати самостійно. Якщо ж говорити про продукти в домашніх умовах (ними у своєму розпорядженні практично будь-який будинок), то в їхньому списку:

  • сода (від цього народного кошти зубний біль йде, коли її причина – запалені ясна, але їх все одно потрібно лікування);
  • м’ята (найбезпечніший спосіб її використання, щоб прибирати біль, – компрес на ясна поруч з хворим зубом, лікувати пульпіт так не можна, зате якийсь час терпіти не доведеться);
  • суха гвоздика (це народний засіб рекомендується розжувати);
  • відвар ромашки (допомагатиме, якщо зубний біль – гострий симптом запалення);
  • теплий відвар шавлії – відмінний народний засіб, якщо зубний біль сильний, але цей спосіб (процес полоскання) зможе прибрати симптом лише на нетривалий час.

Чому зняття зубного болю в домашніх умовах – це не лікування

Важливий момент: кожен з наведених засобів може допомагати, а може і не прибирати гострий больовий синдром в залежності від того, яка його причина.

Плюс, будь-який спосіб має свої протипоказання (гвоздику, наприклад, не можна алергікам). Тому позбавлятися від проблеми назавжди (лікувати хворобу) потрібно тільки під наглядом фахівця. Інакше зубний біль обов’язково повернеться, яке б народний засіб Ви не використовували.

Все просто: гострий симптом – це «крик» організму про те, що йому потрібна якісна допомога. Зрозуміти, як йому треба правильно допомагати, може тільки досвідчений лікар, як правило, стоматолог, в ідеалі – фахівець мережі клінік Люмідент. Щоб не вбирати біль (по суті, змушувати на час «мовчати»), а позбутися проблеми, захворювання треба лікувати, радимо клініки за посиланням www.lumident.kiev.ua/ua/zubnaya-bol.

І вже точно не варто експериментувати зі здоров’ям, пробуючи рецепти і продукти, які стоматологи настійно не рекомендують приймати. Сюди відносяться компреси з часником і перекисом водню. Те ж стосується рішення покласти ліки прямо в зруйнований зуб – нерв це все одно не вб’є, зате на печінці і серце може позначитися згубно.