У Новокаховській ОТГ неплатежі населення призвели до заборгованості з виплати зарплати комунальникам

У комунальних підприємствах Новокаховської ОТГ «Міський водоканал» та «Основа» сума заборгованості по заробітній платі перед працівниками становить 718,6 тис. грн., що виникла через борги населення зі сплати за послуги з водопостачання та водовідведення.

Про це редакції Online НК повідомили в управлінні праці та соціального захисту населення територіальної громади.

З цього приводу заступник міського голови Володимир Арнаут провів засідання тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення) пенсій, стипендій, інших соціальних виплат, на яку було запрошено керівників підприємств комунальної власності КП «Міський водоканал» та КП «Основа».

На засіданні було відмічено, що у порівнянні з березнем сума зменшилася на 1 млн. 203,7 тис. грн. Керівники підприємств повідомили, що на даний час основна причина виникнення заборгованості – несплата споживачами послуг за водопостачання та водовідведення.

Комунальні підприємства посилили роботу з боржниками шляхом звернень до суду з позовами або заявами про видачу судового наказу стосовно стягнення заборгованості за користування послуг комунальних підприємств.

Виконавча служба, в свою чергу, відкриває виконавчі провадження за рішенням суду та здійснює стягнення з боржників цільових коштів. З початку року КП «Міський водоканал» таким чином отримав 240 тис. грн. з боржників.

Виникла тимчасова заборгованість на початку серпня на акціонерному товаристві «Гідросталь» у сумі 106,2 тис. грн., яка в кінці місяця була погашена в повному обсязі.

У структурі боргу із заробітної плати на території Новокаховської громади найбільші суми припадають на підприємства-банкрути: ТОВ «Новокаховський електромашинобудівний завод» та ТОВ « Новокаховський електромеханічний завод», які заборгували працівникам 5 млн. 475,8 тис. грн.