Нещеплених освітян та держслужбовців починають відстороняти від роботи

З 8 листопада, за наказом Міністерства охорони здоров’я, державних службовців та викладачів відсторонятимуть від роботи у разі відсутності щеплення проти коронавірусу.

Відповідно до рішення відомства, обов’язковій вакцинації підлягають працівники:

  • центральних органів виконавчої влади та їхніх територіальних органів;
  • місцевих державних адміністрацій та їхніх структурних підрозділів;
  • закладів вищої, післядипломної, фахової передвищої, професійної (професійно-технічної), загальної середньої, у тому числі спеціальних, дошкільної, позашкільної освіти, закладів спеціалізованої освіти та наукових установ незалежно від типу та форми власності.

У випадку, якщо людина має медичні протипоказання до щеплення, вона має отримати відповідну довідку у сімейного лікаря. Решту невакцинованих відсторонятимуть без збереження зарплатні.

Перелік професій, представники яких підлягають обов’язковій вакцинації, планують розширити: до нього додадуть працівників усіх державних установ, організацій та підприємств, соціальних працівників та працівників поштових послуг.

Головний санітарний лікар Ігор Кузін неодноразово наголошував, що вакцинація від коронавірусу є найбільш ефективним способом захисту від госпіталізацій та важкого перебігу захворювання.