Німецькі ЗМІ показали можливі сценарії вторгнення РФ в Україну

За даними західних розвідок, напад РФ планується у три етапи на початку 2022 року з метою захоплення до двох третин території України, включаючи Київ.

Як повідомляє німецьке видання Bild, «план-максимум» Росії щодо війни проти України відомий із середини жовтня. Видання дізналося про російські плани, які, за словами високопоставленого офіцера, «лежать у ящику скриньки, а Путін ще не вирішив, чи будуть вони реалізовані». Проте перекидання військ із квітня показало, що Кремль, схоже, схиляється до реалізації планів нападу.

Подробиці про можливе вторгнення Росії в Україну та карта видання ґрунтуються на оцінках кількох людей з НАТО та служб безпеки, які змогли ознайомитися з деякими із можливих планів нападу Росії.

Згідно з високопоставленим джерелом безпеки, якщо Путін накаже, російська армія завдасть «одночасної атаки з північного Криму через сепаратистські території на сході та з півночі». Це оцінка як НАТО, так і української військової розвідки. Таким чином, атака може статися «наприкінці січня – на початку лютого» – якщо Україна та НАТО не відповідатимуть на вимоги Путіна.

Інші інсайдери НАТО розглядають атаку в три етапи, кожна фаза може бути останньою в операції, якщо реакція Заходу на вторгнення призведе до переоцінки ситуації.

Фаза 1: Південь

На першому етапі буде захоплено південь України, «щоб забезпечити постачання до Криму, а також відрізати Україну від моря та, отже, від постачання», – сказав BILD офіцер служби безпеки.

Росія планує використати десантні кораблі, які були перекинуті з Балтійського моря до регіону навесні, «для перевезення танків та військ з Криму на околиці Одеси», – сказав високопоставлений офіцер західної розвідки.

Ще один високопоставлений військовий був ще конкретнішим. За його словами, російські плани передбачають проведення десантної операції «на схід від Одеси, між містами Фонтанка та Коблево». Російські війська «просунуться на північний схід від міста, потім повернуть ліворуч і просунуться до Придністров’я». Цей напад оточив би Одесу.

Водночас на Херсонщині вздовж річки Дніпро проводитимуться «повітряно-десантні операції спецназу», які заблокують мости через найважливішу річку країни і, таким чином, припинять постачання. «З Криму спочатку буде лише артилерійський вогонь по сильним українським позиціям. Тоді українські війська пов’язані тут і не зможуть відбити мости за ними».

Якщо це вдасться, весь південь України опиниться під контролем Росії, і Путін збудує коридор з Росії до кордону НАТО з Румунією.

Фаза 2: Північний схід

Паралельно з першою фазою війни авіація Путіна та балістичні ракети послаблять військовий потенціал України по всій країні. Якщо Кремль визнає, що умови для цього виконані, російські танкові частини можуть перейти кордон у Луганській та Харківській областях та просунутися до великих міст Дніпро та Полтава.

«Насамперед, вони оточуватимуть міста та відключатимуть електрику, газ та постачання продовольства. За кілька тижнів росіяни можуть прославити себе як рятівників мирних жителів, вторгнутися в міста, що капітулюють, і врятувати українське населення від голоду або смерті», – пояснює один з офіцерів.

Фаза 3: Київ

На третьому етапі кремлівська армія наступатиме на Київ із півночі. «Звичайно, це можете статися і на початку війни, якщо цього вимагатимуть обставини», – сказало BILD джерело.

Стратеги НАТО не впевнені, чи буде Лукашенко брати участь у бойових діях з Білорусі. Хоча диктатор нещодавно заявив про це, це ще не вирішено.

Якщо Білорусь буде готова стати як відправна точка для російських або навіть білоруських атак, це буде план Росії щодо оточення та облоги Києва з північного сходу та північного заходу за допомогою кліщів.

Згодом російські війська просунуться «приблизно до лінії Коростень-Умань, щоб відрізати постачання із Західної України. Тоді можна було б чекати на капітуляцію Києва, а отже, і України під тиском Заходу».

В результаті такого сценарію, про який Кремль, мабуть, має плани, які тепер відомі західним спецслужбам, Росія займе близько двох третин нинішньої території України. Інший інсайдер сказав: «Якщо Росія вторгнеться, санкції все одно будуть. Тоді вже немає сенсу зупинятися на півдорозі».

Як повідомлялося, президенти США і РФ Джо Байден та Володимир Путін можуть провести переговори вже 7 грудня. Розмова відбудеться у форматі відеозв’язку.

Раніше Байден анонсував розмову з Путіним та Зеленським щодо нарощування російських військ біля кордонів з Україною. А глава ЦРУ у Москві обговорив можливість очної зустрічі Путіна та Байдена.

Путін має намір провести переговори про юридичні гарантії нерозширення НАТО на схід. Таким чином він хоче виключити можливість входження України до складу Альянсу. Однак в НАТО заявили, що це не його справа.

Держсекретар США Ентоні Блінкен здивований заявою Путіна про те, що Україна та її ймовірне членство в НАТО, можуть становити загрозу Росії.