Нова Каховка має оптимізувати витрати бюджету громади

З такою вимого міський голова Нової Каховки Володимир Коваленко звернувся до підлеглих на апаратній нараді, що відбулася сьогодні, 7 червня.

Про це редакції Online НК повідомила прес-секретар міськвиконкому Ірина Дахновська.

На нараду були запрошені заступники міського голови, секретар міської ради, керуючий справами виконкому, керівники структурних підрозділів відділів виконавчого комітету, старости сіл, керівники комунальних підприємств.

Очільник міста зауважив, що бюджет виконується, але в порівнянні з попередніми двома роками суттєво знизився рівень прибутку. Причиною тому стали пандемія і фінансова криза, яка виникла через довготривалі карантинні обмеження та призупинення роботи більшої частини бізнесу.

“На місцевий бюджет цього року лягли додаткові витрати: співфінансування центру олімпійських видів спорту “Н2О Нова Каховка” та будівництво нового приміщення ЦНАП, заміна теплотрас напередодні опалювального сезону, ремонт покрівлі дитячого садка “Сонечко”, підвищення восени вартості енергоносіїв тощо. Ми окреслили першочергові завдання і маємо скоригувати бюджетні витрати для їх виконання ” – наголосив Володимир Коваленко.

Також міський голова представив новопризначеного генерального директора НКП “Центральна міська лікарня міста Нова Каховка” Наталю Гончарову та побажав їй плідної праці.

Генеральний директор НКП “Центр первинної медико-санітарної допомоги міста Нова Каховка” Олена Ходорковська доповіла про перебіг вакцинації населення від COVID-19. Також вона повідомила, що на первинну ланку медицини покладено догляд за хворими на туберкульоз (закрита форма), які знаходяться на амбулаторному лікуванні. Херсонська область, на жаль, є в лідерах за кількістю захворювання на цю небезпечну хворобу, тому виникла необхідність придбання пересувного флюорографу – спеціального автомобіля, оснащеного рентген-апаратом.

“За допомогою пересувного флюорографа ми зможемо проводити профілактичний огляд населення (зокрема в сільській місцевості). У зв’язку зі складною ситуацією відносно захворюваності на туберкульоз, в Україні проводяться масові скрінінгові обстеження населення віком від 15 років, і придбання цього автомобіля дозволить оптимізувати витрати, забезпечити якісне і швидке обстеження жителів всього Каховського району, в межах якого працюють наші мобільні бригади” – зауважила Олена Ходорковська.

Червень – місяць, багатий на свята, тому відповідальні особи отримали доручення організувати святкові заходи з нагоди Дня медичного працівника, Дня молоді та Дня Конституції України, сьомої річниці створення 57-ої окремої мотопіхотної бригади ім. кошового отамана Костя Гордієнка та з нагоди Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни, який відзначається 22 червня. В цей день відбудеться урочистий захід в Парку Слави та поховання в селі Райському останків воїнів, загиблих на Нікопольському плацдармі.