Новокаховська громада отримала комп’ютери для сільських бібліотек

Новокаховська централізована бібліотечна система Херсонщини в рамках національного проекту «Дія. Цифрова освіта» отримала 6 комп’ютерів для трьох сільських бібліотек: Дняпрянської, Козацькоїї та Веселівської.

Про це редакції Online НК повідомили у відділі культури і туризму територіальної громади.

Урочиста церемонія відбулася 26 липня у Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. О.Гончара.

Наразі Міністерство цифрової трансформації України активно розвиває проект «Дія. Цифрова освіта», одним із завдань якого є сприяння комп’ютеризації сільських бібліотек України. Завдяки проекту вже 122 сільські бібліотеки 33-х із 49-ти територіальних громад Херсонщини отримали 200 комп’ютерів (б/у, в гарному стані).

У заході взяли участь: Руслана Коренчук – проектний менеджер проекту «Дія. Цифрова освіта»; Фазіль Аскеров – партнер, голова правління Асоціації розвитку туризму; Маріанна Ковеня – куратора проектів Благодійного фонду «Favbet Foundation»; Павло Кулик – заступник голови Херсонської обласної державної адміністрації з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації; Павло Александров – керуючий справами виконавчого апарату Херсонської обласної ради; Михайло Анатолійович Чабаненко – заступник голови Херсонської районної державної адміністрації; представники бібліотек області.

Маріанна Ковеня висловила сподівання, що передана техніка допоможе бібліотекам стати більш технологічними та сучасними для користувачів.

У свою чергу, Фазиль Аскеров зауважив, що Херсонщина – це дев’ята область, яка отримує комп’ютери у рамках програми розвитку цифрової освіти. «Чому саме для сільських бібліотек? Важливо, щоб сюди приходили діти і бібліотеки стали місцем не лише для навчання і спілкування, а й місцем, де навчатимуться цифровій грамотності не теоретично, а практично», – підкреслив Фазиль Аскеров.

Варто зазначити, що проект є гарним прикладом взаємодії бізнесу, влади, громадянського суспільства і бібліотек. На його реалізацію не витрачаються кошти державного бюджету. Це стало можливим завдяки переданню техніки партнерами — Favbet Foundation, а також за сприяння Офісу Президента, Української бібліотечної асоціації (УБА) та їх обласних відділень.

В умовах сьогодення для кожної людини важливо володіти навичками роботи у цифровому просторі. І саме бібліотеки є тими місцями, де кожен може підвищити свою цифрову грамотність, щоб ефективно та безпечно застосовувати цифрові технології щодня – у роботі, в навчанні, у дозвіллі, для розв’язання побутових питань тощо.

Бібліотечні працівники безмежно вдячні Міністерству цифрової трансформації України за таку ідею і її реалізацію! Ця подія стала можливою завдяки підтримці місцевій владі та депутатському корпусу за сприяння підключення Інтернет в сільських бібліотеках, а також виділення транспорту.