У Новій Каховці тривають роботи з ліквідації наслідків вчорашнього буревію (фото)

Після вчорашнього буревію, який пронісся Херсонщиною, у Новій Каховці, залишилось більше півсотні зламаних та понівечених дерев. Робота працівників КП «НК Екосервіс» триває, адже повідомлення про повалені дерева продовжують надходити з усієї території громади.

Про це редакції Online НК повідомила прес-секретар міськвиконкому Ірина Дахновська.

Начальник цеху озеленення КП “НК Екосервіс” Сергій Коваленко розповів, що бригади комунальників працювали в районі першої і другої шкіл, вулиць Паркова, Затишна, Дружби, Історична, Новоселівська, частини будинків на вулицях Соборна, проспектах Перемоги і Дніпровському.

Сергій Коваленко пояснив, що однією з причин повалення дерев в міському Парку та Парку Слави стало масове їх пошкодження грибом-трутовиком:

“Це гриби-паразити. Вони руйнують деревину, завдаючи великої шкоди паркам. Їхні спори проникають в дерево через рани, що з’являються в корі при поломці гілок, промерзанні деревини, сонячних опіках та інших пошкодженнях. Боротися з паразитом можна лише в єдиний спосіб: ранньою весною, коли дерево ще не “прокинулося” і не почався сокообіг, вирізати гриб з живого дерева “хірургічним” методом. На жаль, цієї весни працівники КП “НК Екосервіс” встигли обробити таким чином дерева в парку лише з однієї сторони Палацу культури. Як бачите, результат очевидний: там, де дерева були оброблені, вони залишились цілими. А ось навпроти – зовсім інша ситуація”, зазначив фахівець.

Нагадаємо, що у березні 2021 року депутати Новокаховської міської ради прийняли рішення про мораторій на омолоджувальне обрізання дерев на території Новокаховської громади, вважаючи, що це допоможе зберегти естетичну привабливість міста.Та вчорашній буревій продемонстрував, що частина парку, де внаслідок мораторію не змогли зробити санітарну обрізку дерев, постраждала від негоди значно більше.

Стосовно зруйнованих тополь начальник екологічної інспекції Олександр Лимар пояснив, що тополя – дерево з м’якою деревиною і поверхневою кореневою системою, у відповідності до нормативів віку дерев живе 40-45 років в умовах півдня та піщаного грунту.

“Основна маса насаджень робилась в роки заснування міста, тобто деревам на сьогоднішній день щонайменше 50-60 років. Згідно з правилами утримання зелених насаджень дозволяється обрізка та штамбування тополь, це в свою чергу, омолодить та на деякий час подовжить життя дерева. Однак остаточно проблему це не вирішить, тому насадження треба поступово замінювати на молоді саджанці”, – додав Олександр Лимар.

Також начальник екологічної інспекції повідомив, що наразі створена робоча група, яка напрацьовує єдиний документ з врегулювання питань, що стосуються зелених насаджень на території Новокаховської територіальної громади.

Так на цей час виглядає центральна площа міста.