Нову Каховку відвідав начальник Управління містобудування та архітектури Херсонської ОДА

Днями Нову Каховку відвідав начальник Управління містобудування та архітектури обласної державної адміністрації головний архітектор області Григорій Ходін, який оглянув пам’ятки містобудування та архітектури міста.

Про це редакції Online НК повідомили у відділі капітального будівництва  територіальної громади.

Розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 21.04.2021р. №289 «Про взяття на облік щойно виявлених пам’яток містобудування та архітектури місцевого значення Херсонської області» до реєстру занесена забудова історичного центру міста в межах паркової зони, стадіону та забудови проспекту Дніпровського, вулиць Маяковського, Героїв України, Першотравневої.

В присутності заступників міського голови Леоніда Чурсинова, Сергія Хоменка, голови правління ПрАТ «Фірма «Херсоноблагробуд» заслуженого будівельника України Анатолія Подофи, депутата міської ради Тетяни Євсєєвої та балансоутримувачів споруд були оглянуті наступні об’єкти: головний вхід на міський стадіон, літній театр, будівля виконавчого комітету міської ради та будівлі, що розташовані на вул. Історичній.

Встановлено, що стан будівель потребує проведення ремонтно – реставраційних робіт. Розглянуті питання заміни віконних блоків, виконання ремонтних робіт на покрівлях та фасадах будівель з можливістю застосування сучасних матеріалів.

Після обговорення вирішено виконати роботу у декілька етапів: враховуючи, що охоронний паспорт цієї забудови в наявності, замовникам необхідно розробити облікові картки на кожен об’єкт, укласти охоронні договори з Управлінням містобудування та архітектури Херсонської обласної державної адміністрації.

Після цього з урахуванням вимог Закону України «Про охорону культурної спадщини» та розділу 13. ДБН Б.2.2.-12:2019 «Планування та забудова територій» необхідно замовити проектно – кошторисну документацію та отримати відповідні погодження.