У Новій Каховці прийомних батьків вчили виховувати дітей підліткового віку

Днями у Новій Каховці відбувся семінар на тему «Підлітковий вік. Як прийняти так, щоб не зламати», який проводився центром розвитку сім’ї та батьківства «Мій Дім» у приміщенні церкви «Різдва Христова».

Про це Online НК повідомили у центрі соціальних служб територіальної громади.

На семінарі були присутні прийомні родини, батьки-опікуни, батьки вихователі дитячих будинків сімейного типу з Новокаховської, Бериславської, Горностаївської Таврійської, Любимівської, Горнастаївської, Великолепетиської, Чаплинської територіальних громад.

Мета семінару – розглянути мудрий підхід до виховання дитини підліткового віку та побудова відносин з прийомними та усиновленими дітьми, що пережили травму, а також надання практичної та конкретної стратегії, яка допоможе зберегти мир зі своєю дитиною в бурний період її розвитку.
Під час семінару було приділено увагу до найбільш актуальних проблем, які виникають під час підліткового віку та на що потрібно звернути увагу у першу чергу.

Фахівці із соціальної роботи міського центра соціальних служб Новокаховської міської ради надають декілька прикладів та порад, як треба правильно реагувати на зміни у поведінці підлітка:

– Як правильно реагувати на грубість підлітків?
У першу чергу, говоріть з підлітком на рівних, не сюсюкайте і не пригнічуйте – дайте йому відчути свою важливість, значимість, щоб він не шукав інші способи для отримання цього відчуття;

– Як запобігти обману?
Будьте відвертими з дитиною. У побудові правильних і чесних відносин украй важливе бажання дитини бути з вами відвертим. Це бажання можна й потрібно стимулювати. Інколи ви самі можете стати ініціатором ігрової ситуації, де дитина, яка потрапила в скрутне становище, наприклад зламала квітку у вазі, має зробити свій внутрішній вибір на користь правди. При цьому можете сказати, що ви знаєте, хто зламав нещасливу квітку, і краще було б, щоб малюк поділився неприємною новиною раніше, оскільки спільними стараннями можна було б змінити ситуацію. Величезну роль тут відіграє ваша доброзичливість у словах та інтонації. Оцінюйте наслідки. Коли дитина вперше говорить неправду, необхідно пояснити їй наслідки цього вчинку. Зробіть це без сторонніх. Пояснення необхідне, воно дозволить дитині зрозуміти, що вона не одна у світі, що кожний вчинок має свій відголос — позитивний й негативний. Таке пояснення допоможе їй навчитися думати про майбутнє. Дайте змогу дитині самій залагоджувати наслідки її дій або бездіяльності. Тільки тоді вона дорослішатиме і ставатиме «свідомою».

Ви повинні знати:
– з ким приятелює ваша дитина,
– де проводить вільний час,
– чи не пропускає занять в школі,
– в якому вигляді або стані повертається додому.