Новокаховчан запрошують до участі у щорічному міжнародному фотоконкурсі «Вікі любить Землю»

З 1 по 30 червня 2021 року пройде українська частина міжнародного фотоконкурсу «Вікі любить Землю», присвяченого пам’яткам природи.

Про це редакції Оnline Нова Каховка повідомили у відділі культури і туризму територіальної громади.

У цьому році змагання організовується у 30 країнах.

«Вікі любить Землю» — це частина міжнародного конкурсу Wiki Loves Earth, започаткованого в Україні 2013 року. У 2021 році в ньому беруть участь понад 30 країн. За всю історію конкурсу учасники української частини сфотографували понад чотири тисячі об’єктів природно-заповідного фонду України, загалом зібрано понад 110 тисяч фотографій. В Україні конкурс проводить громадська організація «Вікімедіа Україна».

Громадська організація «Вікімедіа Україна» офіційно представляє в Україні Фонд Вікімедіа — американську неурядову організацію, що підтримує функціонування популярної онлайн-енциклопедії Вікіпедія та її сестринських проєктів. У 2013 році «Вікімедіа Україна» першою провела фотоконкурс «Вікі любить Землю» і є організатором міжнародного конкурсу.
Мета конкурсу – зібрати фотографії усіх об’єктів природно-заповідного фонду України і розмістити ці фотографії на сторінках Вікіпедії – вільної енциклопедії, яку щодня переглядають мільйони користувачів з усього світу.

В Україні конкурс проходить дев’ятий рік поспіль і має на меті фотографування об’єктів українського природно-заповідного фонду (ПЗФ). Конкурсні списки містять понад 8 тисяч об’єктів ПЗФ України. Половина з них уже представлена на фотографіях від учасників конкурсу минулих років; загалом зібрано понад 110 тисяч світлин. Водночас ще для близько 4 тисяч пам’яток не було подано жодної фотографії.

Взяти участь у конкурсі можуть усі охочі, як професійні фотографи, так і аматори. Для цього потрібно протягом червня завантажити фото власного авторства, зроблені будь-коли у національних природних парках, заказниках, ботанічних садах тощо. Це можуть бути фото краєвидів, окремих дерев, що є ботанічними пам’ятками, та макрофото флори й фауни ПЗФ. Списки пам’яток та інструкції із завантаження фото доступні на сторінці конкурсу у Вікісховищі.

Основними номінаціями конкурсу є «кількісна» та «якісна».

У першій будуть відзначені учасники, що сфотографують найбільше пам’яток (перевага надаватиметься фотографіям об’єктів, що ще не висвітлені у Вікісховищі або висвітлені недостатньо; оцінка залежить від рівня представленості світлини).

У межах другої номінації журі обере найкраще фото кожного з 27 регіонів України, а з поміж них — 10 найкращих фото національного змагання загалом. Для міжнародного етапу будуть окремо відібрані 15 світлин у двох категоріях — пейзажні фото і макрофото тварин, рослин і грибів.
Детальний регламент конкурсу доступний за посиланням.

На переможців основних номінацій чекають цінні призи. Також в українській частині конкурсу плануються спеціальні номінації, як-от для відеозаписів та аерофото, з окремими призами.
Тож долучайтеся до міжнародного конкурсу та поділіться вашими унікальними світлинами, привезеними з мандрів Україною.

Детальніше з умовами та історією конкурсу можна ознайомитися на сайті.

За додатковою інформацією чи коментарями звертайтеся: info@wikimedia.org.ua
+38 050 05 06 814 (Анастасія Івашина, менеджерка з комунікацій Вікімедіа Україна)

Тож відділ культури і туризму Новокаховської міської ради пропонує усім охочім аматорам та професіоналам долучитися до міжнародного конкурсу та поділитися вашими унікальними світлинами, привезеними з мандрів Україною.