Новокаховчанам нагадали про правила поводження з піротехнічними виробами

Про основні заходи безпеки при поводженні з піротехнічними виробами під час підготовки та святкування Новорічних свят Online НК розповіли в інспекції у справах захисту прав споживачів Новокаховської громади.

Хочеться зробити свято яскравим і красивим. Немає нічого простішого. Феєрверки, петарди та інші піротехнічні вироби дозволять реалізувати ваші бажання. Але в погоні за спецефектами багато хто забуває, що у них в руках вельми небезпечна річ. По суті, ті ж вибухові речовини, здатні накоїти чимало лиха, якщо не вміти з ними поводитися. А правила безпеки дуже прості:

1. Купувати піротехніку потрібно в спеціальних магазинах, а не на ринку. Не можна купувати вироби сумнівного вигляду, особливо ті, які мають пошкодження або деформацію корпусу, нехай навіть і незначну.
2. У продавця потрібно отримати докладну інструкцію, як користуватися покупкою. Якщо у вас мало досвіду, краще зупинитися на нескладних виробах.
3. Зберігати придбані феєрверки потрібно в сухих, недоступних для дітей місцях, далеко від нагрівальних приладів.
4. Довірити відповідальну справу запуску новорічного салюту потрібно самої серйозної, досвідченої людині.
5. Майданчик для запуску потрібно вибрати заздалегідь. Він повинен бути рівним, над ним не повинно бути дерев, ліній електромереж та інших перешкод. Безпосередньо в тому місці, де будуть запускатися феєрверки, не повинно бути опалого листя, хвої, паперу або інших предметів, які можуть спалахнути. Крім того, сам майданчик повинен бути на відстані не менше 50 метрів від житлових будинків. На жаль, дуже часто ракети залітають на балкони або, пробиваючи шибки в квартири, стаючи причиною пожежі. Крім того, з огляду на то, що на салют збираються численні глядачі, що спостерігають з вікон і балконів – феєрверки можуть потрапити в них, на жаль, такі випадки не рідкість.
6. Відстань від пускового майданчика до глядачів повинно бути 15 – 20 метрів, при цьому спостерігають завжди розташовуються з навітряного боку. Якщо є сильний вітер відстань краще збільшити.
7. Запускаючи необхідно стежити, щоб піровироби під час стрілянини не перекинулися та не нахилилися над землею. Деякі з них мають властивості підстрибувати і перевертатися.
8. Якщо ракета не стартувала або впала, не треба бігти до неї. Тим більше брати її в руки і заглядати всередину, намагаючись з’ясувати, в чому причина.
9. Не носіть піротехніку в кишенях і не паліть під час роботи з нею.
10. Після закінчення салюту потрібно згасити догоряючи елементи.