Новокаховчанам нагадали про заборону спалювання сухої трави та листя

Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Новокаховської громади Херсонщини нагадує мешканцям громади про неприпустимість спалювання сухого листя, гілок та трави, повідомляє Online  НК.

Спалюючи суху траву, листя, сухі гілки та інше сміття, люди часто забувають, що за умов сухої та вітряної погоди вогонь швидко виходить з-під контролю і здатен наробити лиха. Наслідки таких пожеж зазвичай невтішні: спалені гектари трави, пошкоджені лісові насадження, знищені вогнем господарчі будівлі. Іноді жертвами таких пожеж стають і самі ініціатори підпалу.

Як показує практика, небезпечно випалювати суху траву не лише поряд з житловими будинками та іншими спорудами, але й на відкритих ділянках, які межують з лісовими насадженнями.

Горіння сухої трави поблизу автошляхів може стати причиною дорожньо-транспортних пригод, адже при горінні утворюється димова завіса.

Якщо спалювати суху траву на полях, через які проходять високовольтні лінії електропередач, дим і вогонь здатні спричинити замикання електроліній. А це призведе до відключення електропостачання населених пунктів.

На шкоді від випалювання сухої трави наголошують і екологи. Фахівці стверджують, що у результаті пожеж знижується родючість ґрунтів, порушується їх структура, зменшується протиерозійна стійкість, забруднюється атмосферне повітря. Також збіднюється видовий склад лугової рослинності і тваринного світу.

Значна кількість диму від випалювання сухої рослинності та її залишків впливає і на стан здоров’я людей, а саме: сприяє збільшенню кількості запальних захворювань органів дихання й очей, захворювань серцево-судинної системи.

Крім того, п.1 протоколу міської постійної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій № 36 від 15 травня 2020 року керівникам сільськогосподарських та фермерських господарств категорично забороняється випалювання трави і стерні на полях, які розташовані біля лісу чи захисних лісових насаджень.

Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення закликає мешканців міста, керівників господарств суворо дотримуватись вимог нормативних актів з пожежної безпеки під час збирання врожаю, та звертає увагу на неприпустимість випалювання сухої рослинності, стерні та поживних решток.

Дотримання правил пожежної безпеки дозволить уникнути людських втрат та матеріальних збитків.