Новокаховчанам нагадали про дотримання правил безпечного користування газовими приладами у побуті

У Новокаховській ОТГ напередодні початку опалювального сезону особливою актуальності набуває питання користування газовими опалювальними приладами при дотриманні встановлених правил і технологічних інструкцій.

Про це редакції Online НК повідомили в управлінні з надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення територіальної громади.

Проте неправильна їх експлуатація, поганий догляд може призвести не лише до вибухів і пожеж, але й до нещасних випадків.

За статистичними даними, в Україні за останні 10 років вдесятеро зріс травматизм у сфері використання газу в побуті.

Як засвідчують фахівці, причиною трагедій найчастіше стає халатність господарів. Самовільне втручання в цілісність газових приладів і внутрішньобудинкових газопроводів, використання газових приладів не за призначенням, нехтування перевіркою тяги та недотримання в належному стані систем димовідведення та вентиляції, користування несправним і застарілим газообладнанням – це основні порушення, яких припускаються споживачі.

Правила  безпечного користування газом в побуті:

 • переконайтесь у відсутності запаху газу і тільки тоді запалюйте газ;
 • витік газу може бути на з’єднаннях і кранах газопроводу, а також на кранах газових приладів. Герметичність газового обладнання під робочим тиском газу перевіряється винятково із застосування газошукача або мильної емульсії;
 • перед початком користування газом треба пересвідчитися, що всі крани перекриті;
 • щоб увімкнути газовий прилад спочатку відкрийте кран на газовій трубі, запаліть сірник (запальничку) і тільки після цього поверніть відповідний кран на приладі;
 • під час роботи газового обладнання кватирки або фрамуги повинні бути відчинені в газифікованих приміщеннях вентиляційні отвори мають бути постійно відкриті;
 • двері в приміщення, де встановлені газові прилади з відводом продуктів згоряння в димохід, повинні мати в нижній частині щілину або круглі отвори для притоку свіжого повітря.

Перевіряйте наявність тяги перед розпалюванням і під час роботи газових приладів:

 • для перевірки наявності тяги в газових проточних водонагрівачах або в котлах опалення необхідно піднести листок легкого паперу під ковпак тягопереривача. Якщо листок відхиляється всередину тягопереривача – тяга є;
 • щоб перевірити наявність тяги в опалювальній печі необхідно піднести листок легкого паперу в топку. Якщо папір відхиляється у бік топки – тяга є.

Закінчивши користуватися газом перекрити крани до приладів і на приладах.

Не користуйтеся газовими приладами при несправних димоходах та вентиляційних каналах.

При появі запаху газу:

 • Негайно припинити користування газовими приладами;
 • Перекрити крани на приладах і перед ними, відкрити вікна для провітрювання, закрити двері в суміжні приміщення;
 • Викликати аварійну службу за телефоном «104»;
 • Не вмикати і не вимикати електроприлади, не запалювати вогонь, не користуватися електричними дзвінками, попередьте сусідів.

Відповідальність за безпечну експлуатацію внутрішньобудинкових газових приладів та димовентканалов несуть власники житла“.