Новокаховчанам про порядок забезпечення реабілітаційними заходами дітей з інвалідністю у 2020 році

Управління праці та соціального захисту населення Нової Каховки, що на Херсонщині, роз’яснює, що у 2020 році заходами з реабілітації можуть скористатися діти з інвалідністю відповідно до індивідуальних програм реабілітації за принципом «гроші ходять за людиною», повідомляє Online НК.

Це здійснюється відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 27 березня 2019р. № 309 «Про затвердження Порядку використання передбачених у державному бюджеті для здійснення реабілітації дітей з інвалідністю» (далі – Порядок).

Порядком визначається механізм використання коштів, передбачених у державному бюджеті за програмою «Реабілітація дітей з інвалідністю».

Для забезпечення дитини реабілітаційними заходами один із батьків дитини чи її законний представник подає місцевого органу соціального захисту населення заяву про направлення дитини до реабілітаційної установи у довільній формі із зазначенням інформації про вибрану реабілітаційну установу разом з копіями наступних документів:

  • паспорта громадянина України та/або свідоцтва про народження, та/або іншого
  • документа, що посвідчує особу дитини;
  • індивідуальної програми реабілітації дитини з інвалідністю;
  • виписка з медичної картки амбулаторного (стаціонарного)  хворого (форма № 027/о);
  • паспорта одного з батьків, опікуна або законного представника дитини;
  • картки фізичної особи – платника податків (ідентифікаційний номер) батьків, опікуна або законного представника за наявності.

Вартість реабілітаційних заходів для кожної дитини з інвалідністю визначається реабілітаційною установою відповідно до індивідуальної програми реабілітації, в якій зазначаються обсяг і строки проведення таких заходів. Гранична вартість реабілітаційних заходів не повинна перевищувати для однієї дитини з інвалідністю, яка відповідно до індивідуальної програми реабілітації за більшістю основних категорій життєдіяльності має обмеження: I та ІІ ступеня – 16 тис. грн., ІІІ ступеня – 25 тис. грн.

Гранична вартість реабілітаційних заходів для однієї дитини-сироти з інвалідністю та дитини з інвалідністю, позбавленої батьківського піклування, яка відповідно до індивідуальної програми реабілітації за більшістю основних категорій життєдіяльності має обмеження I ступеня, ІІ ступеня, ІІІ ступеня збільшується на 50%.

Перелік базових реабілітаційних заходів призначається індивідуально залежно від потреб дитини включає консультації лікарів, заняття з профільними лікарями і спеціалістами з реабілітації та інші, реабілітаційні послуги тощо.

Під час здійснення реабілітаційних заходів у стаціонарі їх гранична вартість може включати вартість проживання та харчування дитини, одного з батьків дитини чи її законного представника. Під час здійснення реабілітаційних заходів амбулаторно у граничну вартість можуть включатися витрати на харчування дитини, одного з батьків дитини чи законного представника.

Реабілітаційні заходи в межах їх граничної вартості можуть бути надані одній дитині декілька разів протягом бюджетного року.

Перелік закладів охорони здоров’я, реабілітаційних установ формується Фондом соціального захисту інвалідів (далі – Фонд) згідно із заявницьким принципом та оприлюднюється на офіційних веб-сайтах Мінсоцполітики та Фонду, для можливості ознайомлення законних представників дітей з переліком цих установ та обрання із зазначеного переліку закладу, до якого вони можуть звернутися з питань забезпечення дитини з інвалідністю реабілітаційними заходами. Реабілітаційні установи, які здійснюють заходи із реабілітації дітей з інвалідністю розміщені на зазначених сайті Мінсоцполітики у розділі «Інвалідність» – «Реабілітація дітей з інвалідністю».

За більш детальною інформацією звертатися до управління праці та соціального захисту населення Новокаховської міської ради за адресою: м. Нова Каховка, вул.Історична, 18, каб. №19, (05549) 43348.