Новокаховчанам пропонують взяти участь у грантовому проекті з енергоефективності

Міністерство розвитку громад та територій підписало нові угоди з Європейським інвестиційним банком (ЄІБ) та багатостороннім донорським фондом E5P для подальшої реалізації проєкту «Енергоефективність громадських будівель в Україні».

Про це Online НК  повідомили у відділі капітального будівництва Новокаховської територіальної громади Херсонщини.

Йдеться про надання гранту Україні у розмірі 4 млн. євро від фонду Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля (E5P), а також грантову технічну допомогу на суму 4 млн євро від Інвестиційної платформи сусідства ЄС (NIP). Найближчим часом буде підписана ще одна угода щодо інвестиційного гранту у розмірі 1 млн євро від NIP.

Енергоефективність – невід’ємна складова регіонального розвитку на найближчі роки. Реалізація проектів дасть змогу виконати заходи з енергоефективності близько 1000 громадських будівель, зокрема шкіл, культурних центрів, дитячих садків і лікарень, знизити використання енергії та викиди СО2, поліпшити енергозбереження та якість життя людей.

У проєктах можуть брати участь центральні органи влади, місцеві державні адміністрації, органи місцевого самоврядування, а також державні та комунальні підприємства (крім приватних) з усіх регіонів України. Подати заявки на участь та власні пропозиції щодо енергоефективної модернізації можна буде на початку грудня 2021 року.

Умови отримання зазначених грантів будуть розміщені на офіційному веб-сайті Міністерства розвитку громад та територій.