Новокаховчанам повідомили про порядок оформлення виїзду за кордон дітей

Новокаховчанам нагадали порядок оформлення документів для виїзду за кордон та на тимчасово окуповані території з дітьми.

Про це редакції Online НК розповіли у прес-службі Херсонського прикордонного загону.

Літо, зазвичай, це пора відпусток і сімейних поїздок за кордон, але трапляються випадки, коли подорож закінчується так і не почавшись, під час спроби перетину державного кордону.

Прикордонникам Херсонського загону доводиться стикатись з такими ситуаціями, коли батьки з неповнолітніми дітьми намагаються виїхати за межі материкової частини України не маючи відповідно оформлених документів. Часто такі ситуації стають конфліктними, батьки здійснюють спроби підкупити прикордонників, намагаються налякати військовослужбовців дзвінками високопосадовцям, але всього цього можна уникнути заздалегідь подбавши про усі необхідні документи.

Виїзд за кордон, або на тимчасово окуповану територію України громадян України, які не досягли 16-річного віку, здійснюється за умов пред’явлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон.

Якщо діти подорожують з одним із батьків, то обов’язково має бути оформлена нотаріально засвідчена згода другого з батьків на вивезення дітей за кордон, або на тимчасово окуповану територію України. Така довіреність є юридичним документом, що запобігає незаконному вивезенню (викраденню) дітей з України. Дозвіл батька (матері) на перетин дитиною кордону потрібен тільки громадянам України. Діти, які мають громадянство інших держав, виїжджають з України без пред’явлення довіреності.

Для оформлення довіреності на вивезення дітей за межі материкової частини України потрібно надати нотаріусу такі документи: оригінали паспортів батьків, їх ІПН та свідоцтво про народження дитини. При цьому, форма довіреності залежить від того, хто супроводжує дитину в подорожі. Якщо донька або син виїжджає з країни в супроводі навіть близьких родичів (бабусі, дідуся, дядьки, тітки, брата, сестри), нотаріально завірений дозвіл на перетин дитиною кордону повинен надаватися і батьком, і матір’ю.

При складанні нотаріально завіреної заяви на виїзд малолітньої (неповнолітньої) дитини з України обов’язково вказується інформація про особу, що супроводжує малюка (довіреність оформляється на її ім’я) та країни подорожі (включаючи транзитні та тимчасово окуповані території України), а також цілі і терміни поїздки.