Новокаховчанам розповіли про вдосконалений механізм забезпечення осіб з інвалідністю засобами реабілітації

У Новій Каховці розповіли мешканцям територіальної громади про нову систему забезпечення особи з інвалідністю, дитини з інвалідністю, іншої особи технічними та іншими засобами реабілітації.

Про це редакції Online НК повідомила начальник управління праці та соціального захисту територіальної громади Олена Стоянчук.

Забезпечення здійснюється відповідно до вимог Порядку забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення і виплати грошової компенсації вартості за самостійно придбані технічні засоби реабілітації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.08.2019 № 806 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 05 квітня 2012 р. № 321.

До технічних та інших засобів реабілітації, за які у разі бажання особи може виплачуватися компенсація належать:

– допоміжні засоби для особистої рухомості, переміщення та підйому;
– спеціальні засоби для орієнтування, спілкування та обміну інформацією;
– протези молочної залози, ліфи для кріплення протезів молочної залози,
– спеціальні ліфи для кріплення протезів молочної залози для занять фізичною культурою і плаванням (купальник),
– ортези на верхні кінцівки, зокрема компресійні рукави при лімфодемі;
– друге крісло колісне.

Виплата компенсації здійснюються на підставі фіскального чека, що підтверджує придбання виробів, особою або її законним представником за фактичною вартістю виробу, у розмірі не вище граничної ціни засобу, встановленої Мінсоцполітики, в порядку черговості, відповідно до індивідуальної програми реабілітації.

Підставою для виплати компенсації за технічними засобами реабілітації особам з інвалідністю по слуху/зору та законним представникам дітей з інвалідністю по слуху/зору є висновок відповідно МСЕК або ЛКК, що підтверджує інвалідність по слуху/зору, та фіскальний чек, що підтверджує придбання засобу.

Особам з інвалідністю по слуху або їх законним представникам дітей з інвалідністю по слуху віком від семи років виплачується компенсація за придбання мобільного телефона (з функцією відео спілкування). Також зазначені особи можуть придбати планшет замість мобільного телефона для письмового спілкування із строком п’ять років, на який видано виріб. При цьому вартість планшета відшкодовується в межах граничної ціни на мобільний телефон для письмового спілкування..

Особам з інвалідністю I та II групи по зору та законним представникам дітей з інвалідністю по зору віком до 14 років виплачується компенсація за придбання годинника (електронного – дітям віком від шести років), мобільного телефона (дітям віком від семи років). Особи можуть придбати мобільний телефон замість одного, декількох або всіх засобів (крім мобільних телефонів для письмового спілкування). При цьому відшкодовується вартість мобільного телефона в межах граничної ціни, в тому числі сукупної, на спеціальні засоби для спілкування, орієнтування та обміну інформацією для осіб з інвалідністю по зору із строком п’ять років, на який видано виріб. Особам з інвалідністю І групи по зору та законним представникам дітей з інвалідністю по зору віком від шести років виплачується компенсація за придбання палиці тактильної.

Перевищення граничної ціни технічного засобу реабілітації може бути сплачено за рахунок особистих коштів особи або її законного представника, благодійних пожертв від юридичних і фізичних осіб, з інших джерел, не заборонених законодавством.

За детальною інформацією звертатись за адресою: м. Нова Каховка, вул.. Історична, 18, каб. № 19. тел. 4-33-48