Новокаховчанам повідомили про закон, який збільшує штрафи за порушення правил утримання собак

В Україні набув чинності закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо імплементації положень деяких міжнародних угод та директив Європейського Союзу у сфері охорони тваринного та рослинного світу.

Про це редакції Online НК повідомили у відділі комунального господарства територіальної громади.

Зазначеним законом внесені зміни у:

– Кодекс України про адміністративні правопорушення:
Згідно зі змінами, утримання собак і котів у місцях, де це заборонено відповідними правилами, утримання незареєстрованих собак, приведення їх у громадські місця, вигул собак без повідків та намордників (крім собак, породи яких не внесені до Переліку небезпечних порід собак) чи в не відведених для цього місцях, а також не прибирання власником тварини її екскрементів під час перебування тварини у громадському місці (крім вигулу у спеціально відведених для цього місцях) тягне за собою попередження або штраф від 170 до 340 гривень. Для посадових осіб – попередження чи штраф від 340 до 850 гривень.

Якщо порушення відбувається повторно протягом року, то штраф для фізичної особи збільшується до 340-510 гривень, для посадової – до 510-1020 гривень.

Якщо порушення супроводжується заподіянням шкоди здоров’ю людини або її майну, то фізичній особі загрожує штраф від 1700 до 3400 гривень із конфіскацією тварин, посадовим особам – від 3400 до 5100 гривень із конфіскацією тварин.

– Кримінальний кодекс України:

Жорстоке поводження з тваринами, що належать до хребетних, у тому числі з безпритульними тваринами, порушення правил транспортування тварин, якщо такі дії призвели до тілесних ушкоджень, каліцтва чи загибелі тварини, нацьковування тварин одна на одну, вчинене з хуліганських чи корисливих мотивів, а також пропаганда, публічні заклики до вчинення дій, що мають ознаки жорстокого поводження з тваринами, поширення матеріалів із закликами до вчинення таких дій – караються обмеженням волі на строк від одного до трьох років або позбавленням волі на строк від двох до трьох років з конфіскацією тварини.

Ті самі дії, вчинені у присутності малолітнього чи неповнолітнього, – караються позбавленням волі на строк від трьох до п’яти років з конфіскацією тварини.

Дії вчинені з особливою жорстокістю або щодо двох і більше тварин, або повторно, або групою осіб, або вчинені активним способом, або насильницькі дії щодо тварини, спрямовані на задоволення статевої пристрасті, – караються позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років з конфіскацією тварини.

– Закон України “Про захист тварин від жорстокого поводження” доповнено наступними положеннями:

Особа, яка супроводжує тварину, зобов’язана забезпечити:

– наявність повідка для здійснення вигулу собак та інших домашніх тварин, які можуть становити небезпеку для життя чи здоров’я людини, поза місцем постійного утримання таких тварин, а також намордника на собаках порід, що включені до Переліку небезпечних порід собак, що затверджується Кабінетом Міністрів України;
– наявність на домашній тварині нашийника з ідентифікуючими позначками.

Умертвіння тварин допускається:
– для одержання господарсько-корисної продукції;
– для припинення страждань тварин, якщо вони не можуть бути припинені в інший спосіб;
– при регулюванні чисельності диких тварин;

Цей перелік підстав для умертвіння тварин є вичерпним.